Nozares jaunumi

Latvijas un Lietuvas dzelzceļu sadarbība

Kravu pārvadājumiLatvijas un Lietuvas dzelzceļi vienojas attīstīt pārrobežu sadarbību

Latvijas dzelzceļa” (LDz) prezidents Uģis Magonis un Lietuvas dzelzceļa vadītājs Stasis Dailidka 3.decembrī Rīgā parakstīja vairākas vienošanās par savstarpējās pārrobežu sadarbības jautājumiem, kā arī vienojās izskatīt iespējas kopīgi izveidot vilcienu maršrutā Rīga-Šauļi.

„Darbs pie šo dokumentu sagatavošanas ilga vairākus gadus, tāpēc esam gandarīti, ka mums izdevās pilnībā juridiski sakārtot jautājumus par pārrobežu sadarbību ar lietuviešu kolēģiem, kā arī pārrunāt turpmākās sadarbības iespējas”, norāda LDz prezidents Uģis Magonis.

Lietuvas dzelzceļa vadītājs ierosināja kopā ar LDz izveidot pasažieru vilciena satiksmi maršrutā Rīga-Šauļi. Puses vienojās līdz 20.janvārim izvērtēt iespējas izveidot šādu vilcienu – izskatīt juridiskos, ekonomiskos un tehniskos jautājumus.

Savukārt izvērtējot sadarbību kravu pārvadājumu jomā LDz meitasuzņēmuma SIA „LDz Cargo” valdes priekšsēdētājs Guntis Mačs ierosināja izskatīt sadarbības iespējas kopīga piedāvājuma izveidē austrumu klientiem. „Nav noslēpums, ka Latvijas un Lietuvas dzelzceļus interesē iespējas veikt kravu pārvadājums gan no Melnās jūras ostām, gan piesaistīt konteinerkravu pārvadājumus no Kazahstānas un Ķīnas. Šobrīd katram no mūsu uzņēmumiem ir savi konteintervilcieni, tomēr daudz efektīvāk būtu apvienot spēkus un izstrādāt vienotu piedāvājumu,” uzsvēra G.Mačs.

Dzelzceļa satiksmē ar Lietuvu, 2013. gada 10 mēnešos ir pārvadāti 4,1% kravu no kopējā pārvadāto kravu – 46,1 miljona tonnu, apjoma. Savukārt 2012.gadā Lietuvas izcelsmes kravu īpatsvars sastādīja 3,6 procentus no kopējā 60,6 miljonu tonnu kravu apjoma.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitassabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Avots: www.ldz.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.