Nozares jaunumi

Latvijā sarūk kravu pārvadājumi pa dzelzceļu

Dzelzceļa kravu pārvadājumiŠā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar šo laika periodu pērn, pārvadāto kravu kopējais apjoms svarīgākajās transporta nozarēs ir palicis iepriekšējā gada līmenī, palielinoties par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija par kravu pārvadājumiem.

Ar autotransportu 2013.gada deviņos mēnešos pārvadāja 45,4 milj. t kravu, kas ir par 6,1 milj. t (15,5%) vairāk nekā iepriekšējā gada deviņos mēnešos.

Pārvadāto kravu apjoma pieaugumu lielā mērā noteica tādu kravu kā grants, akmens šķembas un smilts un lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu pārvadājumu palielināšanās attiecīgi par 16,7% un 11,4%, kā arī koku un koksnes izstrādājumu pārvadājumu palielināšanās par 17,6%.

Lielāko daļu (83%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma autotransportā transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi pieauga par 5,6 milj. t (17,4%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi palielinājās par 0,5 milj. t (7%).

Nedaudz vairāk nekā trešo daļu (37,3%) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, bet 19,2% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti.

Šogad deviņos mēnešos ar dzelzceļa transportu pārvadāja 41,6 milj. t kravu, kas ir par 11,9% mazāk nekā šajā laikā periodā pērn. Pārvadāto kravu apjoma samazinājums bija vērojams visos pārvadājuma veidos.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,8 milj. t kravu – par 0,1 milj. t jeb 10,8% mazāk nekā 2012.gada attiecīgajā laika periodā. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms samazinājās par 5,5 milj. t (11,9%). Turpat uz pusi samazinājās kravu pārvadājumi tranzītā caur Latviju – par 45,9%. Arī eksporta un importa kravu pārvadājumi samazinājās attiecīgi par 9,8% un 8,6%. Dzelzceļa transporta kravu pārvadājumi uz/no Latvijas ostām veidoja 82,2% no starptautiskajiem pārvadājumiem un samazinājās par 12,5%.

Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2013.gada deviņos mēnešos transportēja 4,6 milj. t naftas produktu, kas ir par 0,5% vairāk nekā 2012.gada attiecīgajā laika periodā.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.