Nozares jaunumi

Baltijas jūrā ir blīvākā satiksme pasaulē neaizsargātas vides apstākļos

Osta
Osta
Piecpadsmit procenti no pasaules kravu pārvadājumiem tiek transportēti pa Baltijas jūru. Tā ir visblīvākā jūras satiksme pasaulē, kas notiek neaizsargātas vides apstākļos. Pēdējās desmitgades laikā jūras satiksme Baltijas jūrā ir pieaugusi par vairāk nekā 50%, un tiek prognozēts, ka līdz 2020.gadam tā pieaugs vēl par 65%.

Jaunie Eiropas Savienības noteikumi par emisiju kontroles zonām attiecībā uz kuģu radīto piesārņojumu stāsies spēkā 2015.gadā, un sašķidrinātās dabasgāzes izmantošana kuģu degvielai ir viens no labākajiem risinājumiem. Tādēļ Norvēģijas dienu laikā Innovation Norway un Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Det Norske Veritas piektdien, 28.septembrī, organizēs sašķidrinātās dabasgāzes semināru.

Tajā aicināti piedalīties vairāk nekā 20 speciālisti no Norvēģijas un Latvijas, lai dalītos zināšanās un apspriestu turpmāko sadarbību, kā arī sašķidrinātās dabasgāzes nākotnes potenciālu Latvijā. Sašķidrinātā dabasgāze samazina emisijas, ar tām saistītos nodokļus un tādējādi arī ekspluatācijas izmaksas kuģu īpašniekiem. Turklāt jaunu kuģu būvniecībai un pārbūvei ir nepieciešama jauna infrastruktūra.

Vairākas Baltijas jūras ostas ir paziņojušas par plāniem izbūvēt vietējos sašķidrinātās dabasgāzes terminālus un uzglabāšanas tvertnes – gan lielus, importam paredzētus terminālus, gan mazākas sašķidrinātās dabasgāzes infrastruktūras ostās, informē Innovation Norway asociētā konsultante Latvijā Inese Andersone. Norvēģija ir viena no Eiropas lielākajām sašķidrinātās dabasgāzes ražotājvalstīm, kas gadā saražo aptuveni trīs miljonus tonnu.

Norvēģijai ir gan lielas, gan mazas ražotnes, kā arī sadales tīkls, ko veido reģionālie fīderu kuģi, reģionālās un vietējās noliktavas, kravas automobiļi, vilcieni un cauruļvads. Norvēģijai ir pasaulē lielākā kuģu flote, kas degvielai izmanto sašķidrināto dabasgāzi. Turklāt sašķidrināto dabasgāzi izmanto daudzās dažādās nozarēs, tostarp smagajā rūpniecībā un sabiedrisko ēku celtniecībā.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.