Nozares jaunumi

Rīgas brīvostā pārkrauts 29,5 miljoni tonnu jūras kravu

Rīgas brīvosta2013.gada 10 mēnešos Rīgas brīvostā kopumā ir pārkrauts 29,5 milj. tonnu dažādu kravu, kas ir par 2,8% mazāk kā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Analizējot rādītāju tendenci pa mēnešiem, jāsecina, ka kravu apgrozījums pakāpeniski stabilizējas un tuvojas pagājušā gada veiksmīgajiem radītājiem.

Beramkravu segmentā gada desmit mēnešos pārkrauts 17,7 milj. tonnu, jeb par 1,7% mazāk kā 2012.gada attiecīgajā periodā. Beramkravu segmentā pārkrauto minerālmēslu īpatsvars vērtējams kā ļoti stabils - oktobrī pārkrauts par 3,7% vairāk; par 17,3% lielāki ir koksnes granulu pārvadājumi, par 22% vairāk atsevišķi neizdalīto beramkravu. Pārskata periodā pārkrauts 11,5 milj. tonnu ogļu, kas ir par 8% mazāk kā 2012.gada attiecīgajā periodā. Par 60,5% mazāk ir labība un labības produkti, par 6,3% samazinājies pārkrautais koksnes šķeldas daudzums.

Ģenerālkravu segmentā vērojams neliels kāpums un pārkrauto kravu apjoms apsteidzis 2012.gada veiksmīgos rādītājus. 2013.gada 10 mēnešos pārkrauts 5,6 milj. tonnu ģenerālkravu, kas ir par 0,2 % vairāk kā pērn attiecīgajā pārskata periodā. Ņemot vērā, ka šajā kravu segmentā konteinerizētās kravas ir uzskatāmas par stratēģiski svarīgu kravu veidu, īpaši jāuzsver šo kravu stabilais pieaugums. 10 mēnešos pārkrauts par 6,6 % vairāk konteinerizēto kravu kā iepriekšējā gadā attiecīgajā pārskata periodā. Rīgas ostā kopumā pārkrauts 3,3 milj. tonnu konteinerizēto kravu. Pieaudzis arī pārkrauto Roll on/ Roll off kravu skaits, sasniedzot 500 tūkst., kas ir par 1,2% vairāk kā pērn. Pieminēšanas vērts ir arī dažādu metālu kravu tips, kur līdz šim pārkrauts 125 tūkst. tonnu kravu. Kokmateriālu kravas samazinājušās par -13,1%. Atsevišķi neizdalītās ģenerālkravas samazinājušās par 32,7%.

Kopumā šogad Rīgas ostā pārkrauts 6 milj. tonnu naftas produktu, kas ir par 8,5% mazāk kā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Sašķidrinātās gāzes pārkraušanas apjomi kritušies par 13,4%.

Kopējais pasažieru skaits ir audzis par 1,5% sasniedzot 725 tūkst. apkalpoto pasažieru šī gada 10 mēnešos. Līdz šim 2013.gadā apkalpoti 65,5 tūkst. kruīza kuģu pasažieri.

Avots: www.rop.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.