Nozares jaunumi

Liepājas ostas kravu apgrozījums oktobrī pieaudzis

Liepājas ostaŠī gada oktobrī Liepājas ostā kravu apgrozījums bija 514 400,67 tonnas.  Aktīvi turpinoties šā gada graudaugu sezonai, Liepājas ostā lielākais kravu īpatsvars bija beramkravām 358,9 tūkst tonnas jeb 69,8%, kam sekoja ģenerālkravas –  126,1 tūkst tonnu, jeb 24,5 %.  Lejamkravas Liepājas ostā oktobrī veidoja 6 % jeb 29,4 tūkst. tonnu. 2013. gada  oktobrī Liepājas ostā apkalpoti 103 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 3916 pasažieri, informē Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Ja šogad vidējais kravu apgrozījums mēnesī bija 383,5 tūkst. tonnas, tad oktobrī  Liepājas ostā pārkrautas 514, 4 tūkst tonnu, kas veido  pieaugums par 34%. Lielā mērā tas saistīts ar graudaugu sezonu, jo tieši beramkravas veido lielāko daļu no visām kravām.

Guntars Krieviņš, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks: „Oktobrī Liepājas ostas uzņēmumi ir labi pastrādājuši un pārkrāvuši vairāk kā pusmiljons tonnas kravu. Turpinām strādāt ar lauksaimniecības produkciju, attīstām šo segmentu. Sekojam līdzi arī blakus esošo ostu darbībai un kravu veidiem, lai saprastu, kas notiek Latvijas tranzītā kopumā.  Beramkravu grupā esam nostiprinājuši savas pozīcijas un tas ļauj domāt, ka arī atlikušie divi šā gada mēneši būs vienlīdz veiksmīgi un šogad izdosies sasniegt 5 milj. tonnu apgrozījumu.”

Beramkravu grupā lielāko daļu veidoja labība un labības produkti  292,7  tūkst. tonnu. Oktobrī nedaudz samazinājies pārkrauto celtniecības materiālu (cements) daudzums –    31,0  tūkst. tonnu, bet  palielinājies pārkrautās koksnes šķeldas (19,5 tūkst. tonnas) un ogļu (12,0 tūkst. tonnas) daudzums.

Ģenerālkravu grupā stabila ir RO-RO kravu plūsma, ko nodrošina regulārā prāmja līnija Liepāja –Traveminde (Vācija), kā arī Liepājas iekļaušana prāmja līnijā Zasnica(Vācija) – Baltijska(Krievija) – Liepāja(Latvija) – Ustjluga (Krievija).    Kopumā  oktobrī LSEZ SIA „Terrabalt” pārkrāva  67 562,79  tonnas, no kurām ro-ro kravas bija 62,8  tūkst. tonnas. Ģenrālkravu grupā oktobrī pieaudzis kokmateriālu un krāsaino metālu īpatsvars.

Lejamkravu apgrozījums šā gada oktobrī bija 29,4 tūkst. tonnu, ko pārsvarā veidoja jēlnafta (18,6 tūkst. tonnas).

2013. gada desmit mēnešos kopumā Liepājas ostā pārkrautas 3 965 499,10  tonnas, apkalpoti 1082 kuģis, bet iebraukuši un izbraukuši   37 022 pasažieri. No janvāra līdz  oktobrim pārkrautas  2 181,2 tūkst. tonnas beramkravu( 55%),  1436,1  tūkst. tonnas ģenerālkravu (36%), bet lejamkravu apgrozījums bija  162,0 tūkst. tonnu (9%). Šā gada deviņos mēnešos pārkrauto  konteineru skaists bija 3 790 TEU, bet RO-RO vienību skaits –  26 985.

Avots: www.rekurzeme.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.