Nozares jaunumi

Centīsies veicināt straujāku kravu pārvadājumu pieaugumu

Brazīlijas kravu transportēšanaCentīsies veicināt straujāku Brazīlijas kravu pārvadājumu pieaugumu caur Latviju

Šonedēļ sākas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa vizīte Brazīlijā, kuras galvenais mērķis ir prezentēt Latvijas priekšrocības kravu pārvadājumu tranzītam no Brazīlijas uz Krieviju un NVS valstīm.

K.Ozoliņa vizīte Brazīlijā ir nākamais solis 2010.gadā uzsāktās divpusējās sadarbības ietvaros. 2010.gada maijā vizītē Latvijā uzturējās Brazīlijas Ostu lietu ministra Pedro Brito vadītā delegācija. Šīs vizītes ietvaros tika parakstīts nodomu protokols starp Latvijas Republikas Satiksmes ministriju un Brazīlijas Federācijas Ostu sekretariātu par aktīvāku informācijas apmaiņu un abpusējo interešu identificēšanu tranzīta un loģistikas sektorā. 2013.gada 26.jūnijā notika Brazīlijas Ostu sekretariāta vice-ministra Mario Limas vizīte Latvijā, kuras laikā viesi iepazinās ar Latvijas brīvostu darbību un saņēma sadarbības piedāvājumus no Latvijas uzņēmējiem attiecībā uz Brazīlijas kravu transportēšanu un uzglabāšanu.

Šobrīd viens no galvenajiem uzdevumiem, strādājot pie sadarbības attīstīšanas, ir biznesa kontaktu veidošana. Tāpēc K.Ozoliņš ieplānojis vizītes laikā personiski uzrunāt vairākus Brazīlijas eksportētājus, transporta un loģistikas kompānijas, aicinot izsvērt iespēju kravu pārvadājumiem izmantot Latvijas transporta infrastruktūru un tās sniegtos pakalpojumus.

Brazīlijas uzņēmējiem tiks piedāvāts izmantot Latvijas ostu sniegtās loģistikas iespējas kravu distribūcijā uz Krievijas un NVS valstu tirgiem, kā arī investēt un veidot savus uzņēmumus Rīgas un Ventspils brīvostās, Liepājas un Rēzeknes SEZ. Tiks akcentēts fakts, ka Latvija sevi ir pierādījusi kā spēcīgu spēlētāju tranzīta nodrošināšanā uz Austrumiem, kopš 2009.gada uzņemoties vadošo lomu Ziemeļu Distribūcijas tīkla darbībā, īstenojot ISAF (Starptautisko drošības atbalsta spēku) apgādi Afganistānā. Tāpat tiks prezentēts konteinervilcienu piedāvājums – „Rīga Express” (Rīga – Maskava), „ZUBR” (Tallina – Rīga – Baltkrievija – Ukraina) un „Baltika Tranzit” (Tallina – Rīga – Klaipēda – Kazahstāna – Centrālāzija), kā arī akcentēta vienotā dzelzceļa infrastruktūra ar Krieviju un NVS, kas ir svarīgs priekšnosacījums ātrai kravu piegādei un distribūcijai.

Vizītes laikā K.Ozoliņš apmeklēs Santosas ostu un vairākus loģistikas uzņēmumus, piedalīsies Latvijas – Brazīlijas seminārā ārējās tirdzniecības un loģistikas sakaru veicināšanai, kā arī tiksies ar Brazīlijas Ostu sekretariāta padomnieku Žozē Ņūtonu Gamu. Latvijas – Brazīlijas seminārā ārējās tirdzniecības un loģistikas sakaru veicināšanai valsts sekretārs piedalīsies paneļdiskusijā „Latvija kā durvis un distribūcijas centrs preču transportēšanai uz/no Krievijas un Centrālās Āzijas tirgiem”, sniedzot vispārēju ieskatu Latvijas loģistikas sistēmā.

Līdz ar K.Ozoliņu uz Brazīliju devies arī satiksmes ministra Anrija Matīsa ārštata padomnieks, Latvijas loģistikas asociācijas izpilddirektors Kaspars Briškens, kā arī Ventspils brīvostas, Rīgas brīvostas un Rīgas universālā termināļa pārstāvji.

Latvijas un Brazīlijas savstarpējā sadarbībai ir plašas attīstības iespējas. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma ar 7.1 milj. EUR Brazīlija 2012.gadā ieņēma 68.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Eksports bija 5.0 milj. EUR, bet imports – 2.1 milj. EUR. Galvenās Latvijas eksporta preču grupas uz Brazīliju ir mašīnas un mehānismi, elektriskās iekārtas, savukārt importā dominē koksne un tās izstrādājumi, kā arī metāli un to izstrādājumi.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.