Nozares jaunumi

Palielina atļauju kvotu autopārvadājumiem uz Krieviju

AutopārvadājumiSākotnējā atļauju kvota divpusējiem un tranzīta kravas autopārvadājumiem 2014. gadā būs 82 tūkstošu atļauju apmērā, kas ir par 17 tūkstošiem vairāk nekā šogad. Par to vienojās abu pušu pārstāvji Latvijas–Krievijas Kopējās komisijas sanāksmē šā gada 23.–24.oktobrī, vēsta VSIA Autotransporta direkcija. Pērn sākotnējā kvota 2013. gadam bija 65 tūkst.atļauju apmērā, bet šis apjoms izrādījās nepietiekams, un septembrī puses vienojās apmainīties vēl ar 7000 atļaujām.

Šoreiz sanāksmes laikā delegācijas vienojās apmainīties ar papildu 10 tūkst. atļaujām, kas pilnībā nodrošina Latvijas kravu autopārvadātāju vajadzības līdz šā gada beigām. Tirdzniecības apjomu pieaugums starp abām valstīm pēdējo trīs gadu laikā norāda uz kravu starptautisko autopārvadājumu tālākas attīstības perspektīvu, secinājuši abu pušu pārstāvji.

Latvijas puse ierosinājusi apspriest jautājumu par kravu divpusējo pārvadājumu atļauju piemērošanu arī tādos gadījumos, kad no Krievijas uz kādu trešo valsti nogādājamās kravas ar autotransportu tiek vestas līdz ostām vai muitas noliktavām Latvijā (līdzīgi kā tas šobrīd ir iespējams veicot pārvadājumus pretējā virzienā). Krievijas puse šādu iespēju principā nav noraidījusi, tomēr patlaban šāds risinājums neatbilstot Krievijas autopārvadātāju interesēm. Nav ticis atbalstīts arī Latvijas puses priekšlikums 2014. gadā apmainīties ar atļaujām, kas derīgas kravas pārvadājumiem uz/no trešajām valstīm.

Krievijas puse arī nav piekritusi piešķirt papildu atļaujas neliberalizētajiem neregulārajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem. Tomēr šāda iespēja tiks izskatīta gadījumā, ja papildu atļaujas tiks pieprasītas konkrētiem braucieniem, kas saistīti ar Latvijas pasažieru grupu pārvadāšanu sporta vai kultūras pasākumu ietvaros. Sākotnējā atļauju kvota neliberalizētajiem neregulārajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem 2014. gadā būs šā gada atļauju kvotas līmenī – 250 atļaujas, kas derīgas divpusējiem un tranzīta pārvadājumiem, un 100 atļaujas, kas derīgas tikai tranzīta pārvadājumiem.

Latvijā no 2014. gada 1. jūlija tiek plānota maksas ieviešana kravas automobiļiem par autoceļu izmantošanu, bet Krievijā kravas automobiļiem ar pieļaujamo masu virs 12 tonnām šādu maksu plānots ieviest no nākamā gada novembra.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv