AutopārvadājumiKaļiņingradas pārvadātāju zaudējumi no Krievijas sankcijām sasniedz 150 miljonus rubļu

Kaļiņingradas autopārvadātāji četrās nedēļās cietuši vismaz 150 miljonu rubļu (2,4 miljonu latu) zaudējumus no Krievijas sankcijām pie Lietuvas robežas. Šādus skaitļus publiskojusi apgabala tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Kaļiņingradas uzņēmumi minējuši piemērus, kas ļauj spriest, kā šai laikā pieauguši viņu izdevumi par noliktavu pakalpojumiem - pirms mēneša viena kravas furgona apstrāde izmaksājusi 1500-2000 rubļu, bet pašlaik šīs izmaksas sasniedz pat līdz 50 000 rubļu. Ziņots par «kliedzošiem gadījumiem», kad kravas mašīna vairāk nekā divas nedēļas nav varējusi izbraukt no muitas punkta.

Kāds liels Kaļiņingradas pārtikas ražotājs norādījis, ka no 84 viņam adresētiem preču sūtījumiem pašlaik saņemti tikai 39, tādēļ kompānija spiesta strādāt ar izejvielu pārpalikumiem un tai draud pilnīga ražošanas apturēšana.

Dīkstāve rada zaudējumus

Savukārt kādam lielam elektronikas uzņēmumam konveijeru jau nācies apturēt uz piecām dienām, un lēsts, ka šīs dīkstāves radītie zaudējumi sasniedz piecus miljonus rubļu.
Arī trīs būvmateriālu uzņēmumi ziņo, ka bijuši spiesti apturēt ražošanas procesu. Tas apdraud vairāku valsts un pašvaldības būvobjektu celtniecības gaitu.

Maskava nepaskaidro

Jau ziņots, ka no 30.augusta Krievija sāka pie Kaļiņingradas apgabala robežas īpaši rūpīgi pārbaudīt Lietuvā reģistrētos vieglos automobiļus, bet no 11.septembra Krievijas teritorijā sākts detalizēti pārbaudīt kravas, kuru sūtītājvalsts ir Lietuva. Tas sagādājis finansiālus zaudējumus Lietuvas kravu pārvadātājiem un loģistikas uzņēmumiem, bet Maskava nav sniegusi nekādus oficiālus paskaidrojumus par savu rīcību.

Lietuvā izskan pieņēmumi, ka gan autokravu pārbaudes Krievijā, gan pirmdien noteiktais daļējais aizliegums ievest piena produktus no Lietuvas saistīts ar Maskavas centieniem izdarīt spiedienu uz Lietuvu, kura šobrīd pilda Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumus un cenšas panākt Ukrainas tuvināšanos ES. Novembrī Viļņā gaidāms ES samits, kurā varētu tikt parakstīts asociācijas un brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Ukrainu.

Tagad noskaidrojies, ka no Krievijas muitas dienesta ieviestajiem pasākumiem ciest nākas arī Kaļiņingradas ekonomikai. Uzņēmēju apkopotā informācija nosūtīta apgabala vadībai.

Avots: www.financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.