Krievija beigusi pastiprinātās Lietuvas autopārvadātāju pārbaudes

AutopārvadājumiLietuvieši uzskata, ka Krievijas rīcībai ir politiski iemesli - Lietuvas prezidentūra Eiropas Savienībā. Krievija vairs neveic pastiprinātas Lietuvas autopārvadātāju pārbaudes un kopš otrdienas rīta lietuviešu mašīnas robežu var šķērsot brīvi, ziņu aģentūru ELTA informējis Lietuvas nacionālās autopārvadātāju asociācijas "Linava" prezidents Aļģimants Kondrusevičs.

 

Vienlaikus viņš norādījis, ka par to ziņojuši paši pārvadātāji, bet nekāds oficiāls paziņojums no Krievijas nav saņemts.

"Varu pateikt tikai tik daudz, cik mūs informējuši pārvadātāji. Ceram, ka tā arī ir. Saņemam ziņas, ka kopš šī rīta uz lietuviešu kravām vairs netiek attiecināts riska profils," sacījis Kondrusevičs. "Oficiālas informācijas mums nav un, domāju, arī nebūs. (..) Viņi mums neko nepaskaidroja arī tad, kad to ieviesa."

Tomēr viņš pieļāvis, ka pēc kāda laika Krievijas institūcijas varētu paziņot, kādēļ papildu pārbaudes lietuviešu kravām vispār tika noteiktas.

Arī Lietuvas Muitas departamenta vadītājs Antans Šipavičs norādījis, ka saskaņā ar viņa rīcībā esošo informāciju stingrās pārbaudes Krievijas muitā vairs netiek veiktas, tomēr Krievijas kolēģi pagaidām neesot snieguši atbildes uz Lietuvas puses jautājumiem par pieņemtajiem lēmumiem un nākotnē gaidāmo situāciju.

Jau ziņots, ka no 30.augusta pie Krievijas Kaļiņingradas apgabala robežas tika īpaši rūpīgi pārbaudīti Lietuvā reģistrētie vieglie automobiļi, bet no 11.septembra Krievija sāka savā teritorijā detalizēti pārbaudīt kravas, kuru sūtītājvalsts ir Lietuva. Tas nozīmēja, ka visas kravas tika izkrautas un pārsvērtas, iespējams, ņemot arī paraugus analīzēm, un viss pārbaužu process varēja ilgt no dažām diennaktīm līdz dažām nedēļām. Šā iemesla dēļ Lietuvas kravu pārvadātāji un loģistikas uzņēmumi cietuši nopietnus finansiālos zaudējumus. Lietuvas amatpersonas visvairāk mulsinājis apstāklis, ka Krievija notiekošajam nesniedz nekādu oficiālu skaidrojumu.

Mēneša vidū Lietuva informēja par situāciju atbildīgās Eiropas Savienības institūcijas un izteica cerību, ka Eiropas Komisija aicinās Maskavu pildīt savas starptautiskās saistības. Drīz pēc tam tika ziņots, ka EK vērsusies pie Krievijas, paužot satraukumu par ierobežojumiem, kas vērsti pret Lietuvu.

Lietuvā izskanējuši pieņēmumi, ka Krievijas rīcībai ir politiski iemesli - Lietuvas prezidentūra Eiropas Savienībā, ES Austrumu partnerības programma un novembrī Viļņā gaidāmais ES samits, kurā varētu tikt parakstīts asociācijas un brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Ukrainu.

Pēdējās nedēļas laikā gan lietuviešu šoferi izteicās, ka pārbaužu režīms pamazām tiekot mīkstināts.

Avots: www.ir.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.