Nozares jaunumi

ES aicina Krieviju atcelt pārbaudes Lietuvas transportlīdzekļiem

Kravu pārvadājumiES aicina Krieviju atcelt papildu pārbaudes Lietuvas transportlīdzekļiem

Eiropas Komisija aicinājusi Krieviju atcelt tās papildu pārbaudes kravas un pasažieru transportam no Lietuvas, kuru dēļ stipri apgrūtināta Baltijas valsts transportlīdzekļu iebraukšana Krievijā.

Lietuvas kravu pārvadātāju asociācija norādījusi, ka kopš 12.septembra muitas pārbaudes uz Krievijas robežas nav izgājis neviens Lietuvā kravu saņēmis furgons. Aplēsts, ka papildu pārbaužu dēļ pārvadātāju nozare ik dienas cieš zaudējumus, kas līdzvērtīgi pusotram miljonam latu, vēsta Reuters.

«Mūsuprāt, šādai rīcībai no Krievijas iestāžu puses nav redzama pamatojuma un tā būtiski traucē tirdzniecībai,» sacījis Eiropas Komisijas tirdzniecības komisāra pārstāvis Džons Klensijs. «Šai saistībā mēs sagaidām, ka Krievijas iestādes nekavējoties atcels šos nepamatotos ierobežojumus,» paziņojis Klensijs.

BNN iepriekš vēstīts, ka Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča (Linas Linkevicius) vērtējumā Krievijas rīcība ir daļa no plašākas vēršanās pret tām Austrumeiropas un Kaukāza valstīm, kas vēlas ciešākas saiknes ar ES.

Visticamāk, Maskava šādi rīkojas tādēļ, ka Viļņa novembrī uzņems ES galotņu tikšanos ar sešām bijušajām «brālīgajām republikām» – Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu – lai mēģinātu tās tuvināt ES.

Pēdējā laikā Maskava līdzīgus ierobežojumus ieviesusi arī kravām un kravu pārvadātājiem no Moldovas un Ukrainas.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.