Nozares jaunumi

Aicina attīstīt Latvijas-Uzbekistānas transporta jomu

Dzelzceļa pārvadājumiAicina aktīvāk attīstīt Latvijas-Uzbekistānas sadarbību transporta jomā

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis Latvijas – Uzbekistānas Starpvaldību komisijas (SVK) 4.sēdes ietvaros (18.-19.septembrī) ticies ar Uzbekistānas amatpersonām, kuru laikā pārrunāti abu valstu transporta nozares būtiskākie jautājumi.

Vizītē uz Uzbekistānu devies arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, kas bija Latvijas delegācijas vadītājs. Divpusējās sarunās ar Uzbekistānas Ārējo ekonomisko sakaru, investīciju un tirdzniecības ministru Eljaru Gaņijevu, kā arī Uzbekistābas dzelzceļa kompānijas valdes priekšsēdētāju Ačilbaju Ramatovu tika pārrunāti vairāki starpvalstu jautājumi transporta jomā. Tostarp tika nolemts kopīgi attīstīt projektu par uzbeku pārtikas produktu distribūcijas centra izveidi Latvijā.

Tāpat valsts sekretāra vietnieks U.Reimanis sarunā aicināja Uzbekistānas pusi plašāk attīstīt Āzijas – Eiropas tranzīta pārvadājumus ar konteinervilcienu „Baltika Tranzit”, t.sk. tranzīta pārvadājumus uz un no Afganistānas. Ar konteinervilcienu „Baltika Tranzit” uz Uzbekistānu (ieskaitot tranzītu uz Afganistānu) 2012. gadā tika pārvadātas 5836 TEU, kas ir par 1647 TEU vairāk nekā 2011.gadā. Būtu nepieciešams risināt jautājumu par pilnīgāka konteinervilciena potenciāla izmantošanu gan attiecībā uz reversajiem pārvadājumiem, gan arī - kravu piesaisti no trešajām valstīm, tādējādi sekmējot gan Latvijas, gan Uzbekistānas tranzīta potenciālu.

Sarunu laikā puses bija vienisprātis, ka līdzšinējā sadarbība starp mūsu valstīm kravu pārvadājumos uz Afganistānu attīstās veiksmīgi un tāda tā turpināsies nākotnē. Tā kā ir uzsākti dzelzceļa pārvadājumi no Afganistānas, tad pakāpeniski samazināsies uz Afganistānas-Uzbekistānas robežas pavadītais laiks.

U.Reimanis izteica pateicību par Uzbekistānas konstruktīvu sadarbību, risinot jautājumu par apmaiņu ar papildu autopārvadājumu atļaujām. Savukārt Uzbekistānas kolēģi apliecināja gatavību nepieciešamības gadījumā Latvijai papildus piešķirt autopārvadājumu atļaujas.

Tikšanās laikā valsts sekretāra vietnieks U.Reimanis aicināja Uzbekistānu izmantot Latvijas ostas augļu u.c. kravu pārvadājumiem uz Ziemeļeiropu, kā arī investēt un veidot savas ražotnes un pārstrādes uzņēmumus brīvostās un Speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ).

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.