Nozares jaunumi

No Latvijas uz Krieviju kravas varēs transportēt

Krievijas Federālā muitaNo Latvijas uz Krieviju kravas joprojām varēs transportēt, izmantojot TIR sistēmu

Šķērsojot Krievijas robežu no Latvijas puses, TIR sistēmas pagaidām darbosies tāpat kā līdz šim, lai arī par sistēmas beigu termiņu iepriekš bija noteikts 14.septembris, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Krievijas Federālais muitas dienests izplatījis jaunu paziņojumu par iepriekš izdoto rīkojumu, kas paredzēja TIR konvencijas garantiju neatzīšanu. Garantiju neatzīšana no rītdienas, 14.septembra, attieksies tikai uz tām muitas iestādēm, kas pakļautas Sibīrijas un Tālo Austrumu muitas pārvaldēm, liecina informācija Krievijas Federālā muitas dienesta mājaslapā.

Pārvadātāju asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš skaidro, ka, ja pēdējā brīdī termiņš netiktu mainīts, vismaz uz kādu brīdi kravas plūsma apstātos. Krievijas piedāvāto jauno nacionālo galvojumu sistēma esot saistīta ar jaunu procedūru, kas attiecīgi attieksies arī uz kravu saņēmējiem. Process esot darbietilpīgs un jābūt papildu finanšu līdzekļiem, lai nodrošinātu garantijas, kuru pārvadātāju rīcībā nav. Tas tad būtu jāuzņemas klientam, kravas īpašniekam. Viņš arī uzsvēra, ka jaunai kārtībai nav gatava arī pati Krievija.

Kā ziņots, Krievijas Federālā muitas pārvalde augustā uz vienu mēnesi - līdz 14.septembrim - atcēla autopārvadātājiem TIR sistēmas ierobežojumus Krievijas teritorijā, kurus bija paredzēts ieviest no 14.augusta. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā Eiropas biznesa ārvalstu investīciju konsultatīvās padomes lūgumu.

Kā ziņots, bija paredzēts, ka no 2013.gada 14.augusta pārvadājumos Krievijā TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā galvojumu dokumentu. Iebraucot Krievijā, pārvadātājam būs jāiesniedz papildu galvojums vai jānoformē tranzīta procedūra vispārējā kārtībā, vai prece būs jāatmuito robežšķērsošanas vietā, vai jāizvēlas preču konvojēšana uz tuvāko pierobežā esošo muitošanas centru.

Maskava šādu lēmumu pieņēma, jo Krievijas Starptautisko autopārvadātāju asociācija (ASMAP), kas izsniedz TIR karnetes, nav maksājusi muitas nodokļus saskaņā ar TIR konvenciju. 2013.gada 1.jūnijā kopējā summa, kas saistīta ar TIR procedūras pārkāpumiem, sasniegusi 20 miljardus rubļu (329,54 miljonus latu), teikts muitas dienesta paziņojumā.

TIR ir tranzīta sistēma, kas atļauj preču tranzītu no nosūtīšanas valsts uz galamērķa valsti, izmantojot muitas zīmogus un plombas, turklāt muitas kontroles pasākumi tiek atzīti visā pārvadājuma laikā. Tas samazina administratīvos un finansiālos izdevumus. Muitas nodevu un nodokļu apmaksu, attiecībā uz kuriem pastāv neapmaksāšanas risks, sedz starptautiskā garantija, teikts "Latvijas auto" mājaslapā.

Avots: www.nozare.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.