Nozares jaunumi

Rail Baltica būvniecībā ieinteresēti somi

Transports
Transports
Somijas valsts dzelzceļa kompānija VR Group izrādījusi interesi par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvniecību, citējot laikrakstu Eesti Päevaleht, raksta BBN.

Projekts Rail Baltica ir nozīmīgs Somijas valstij un sevišķi uzņēmumam VR Group – tā Tallinā notiekošajā konferencē par Transporta vīzijām Baltijas jūras Austrumu krastā pauda kompānijas viceprezidents Oto Lehtipūss (Otto Lehtipuu). Viņš pauda, ka «Somija ir gluži kā sala un jebkuri savienojumi, kas saīsina ceļojuma laiku uz Centrāleiropu, tiek novērtēti».

Runājot par kravu pārvadājumu biznesu, viņš pauda, ka šobrīd nozarē notiek pārmaiņas, un pārvadājumi pa Baltijas jūru kļūs daudz dārgāki pēc tam, kad kuģu īpašniekiem nāksies izmantot degvielu, kas mazāk piesārņo vidi. Rail Baltica savienojumam noteikti ir potenciāls brīvdienu ceļojumiem, savukārt uzņēmējiem būtu nepieciešams piemērots grafiks – nakts vilciens uz Berlīni varētu būt laba ceļošanas alternatīva, uzskata O. Lehtipūss.

Līdz šim VR Group ir izbūvējusi dzelzceļa savienojumu ātrvilcieniem starp Helsinikiem un Pēterburgu. Jau rakstīts, ka Rail Baltica kopuzņēmuma galveno mītni paredzēts bāzēt Rīgā. Projekta telpiskās plānošanas un detalizētās tehniskās izpētes projektu paredzēts noslēgt 2015. gada beigās, lai Rail Baltica II projekta būvi varētu uzsākt nākamajā Eiropas Savienības finanšu plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam. Iepriekš vēstīts, ka Rail Baltica projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni, un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz Venēcijai.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.