Nozares jaunumi

Turcija izsaka gatavību iesaistīties konteinervilciena „ZUBR” projektā

KonteinervilciensTurcija ir gatava uzsākt vest preces uz Baltijas jūras un Skandināvijas reģionu, izmantojot konteinervilcienu „ZUBR”. To Turcijā notiekošajā 11. „Transporta, jūras lietu un komunikācijas” forumā, kurā piedalījās arī Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš,

pavēstīja Turcijas transporta, jūrlietu un komunikāciju ministrs Binali Yildirim.

K.Ozoliņš: „Esmu gandarīts par Turcijas gatavību vest kravas, izmantojot konteinervilcienu „ZUBR”. Eiropas Savienība (ES) ir lielākais Turcijas tirdzniecības partneris, savukārt „ZUBR” Turcijas uzņēmējiem piedāvā alternatīvo pieeju ES tirgum, un Latvija piedāvā labas iespējas preču distribūcijai Baltijas jūras reģiona valstīs. Uzskatu, ka Turcijas kravu pārvadātāji, izmantojot „ZUBR”, būs ieguvēji, jo Latvijas transporta infrastruktūra un plašais kuģu līniju maršruts ļauj 24 stundu laikā piegādāt kravas jebkurā vietā Baltijas valstīs, Helsinkos, Stokholmā, Varšavā, Minskā un Maskavā, kā arī 48 stundu laikā jebkurā vietā Ziemeļeiropā.”

K.Ozoliņam bija arī divpusējās sarunas ar Turcijas transporta, jūrlietu un komunikāciju ministra vietnieku Suat Hayri Aka. K.Ozoliņš un Suat Hayri Aka bija vienisprātis, ka konteinervilcienam „ZUBR” ir liels potenciāls, jo tā maršruts atrodas starp diviem ekonomiski aktīviem reģioniem – Baltijas jūru un Melno jūru.

K.Ozoliņš un Suat Hayri Aka vienojās līdz šī gada beigām noorganizēt Latvijas un Turcijas ekspertu un uzņēmēju semināru par Turcijas kravu pārvadājumiem ar konteinervilcienu „ZUBR”. Tuvākajā laikā Ukrainā plānots organizēt „ZUBR” iesaistīto valstu ministru tikšanos, kurā tiks apspriests jautājums par „ZUBR” turpmāko attīstību un esošajām problēmām.

Pārvadājumi ar konteinervilcienu „ZUBR” tika uzsākti 2009.gadā un tika veikti tikai starp Latviju un Baltkrieviju. Vēlāk projektam pievienojās Igaunijas un Ukrainas dzelzceļu uzņēmumi. Kopš 2012.gada februāra no Tallinas uz Kijevu sāka kursēt pirmais pilna sastāva konteinervilciens. Kopš tā laika notiek regulāri kravu pārvadājumi no Tallinas uz Kijevu un Dņepropetrovsku. Savukārt 2012.gada nogalē konteinervilcienam „ZUBR” maršrutam pievienojās arī Moldova.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.