Nozares jaunumi

Pārvadāto kravu kopējais apjoms saglabājies pērnā gada līmenī

Kravu pārvadājumiŠā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, svarīgākajās transporta nozarēs pārvadāto kravu kopējais apjoms ir palicis iepriekšējā gada līmenī, samazinoties tikai par 0,3%.

2013.gada pirmajā pusgadā ar dzelzceļa transportu pārvadāja 29,4 milj. t kravu. Tas ir par 12,7% mazāk nekā iepriekšējā gada janvārī – jūnijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija par kravu pārvadājumiem.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,4 milj. t kravu – par 40,2 tūkst. t jeb 8,4% mazāk nekā 2012.gada attiecīgajā laika periodā. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms samazinājās par 4,2 milj. t (12,8%). Kravu pārvadājumi caur Latvijas ostām, kas veidoja 81,9% no starptautiskajiem pārvadājumiem, samazinājās par 13,2%.

Ar auto transportu 2013.gada pirmajā pusgadā pārvadāja 27,2 milj. t kravu, kas ir par 3,4 milj. t (14,3%) vairāk nekā iepriekšējā gada pirmajā pusgadā. Pārvadāto kravu apjoma pieaugumu lielā mērā noteica tādu kravu kā grants, akmens šķembas un smilts un lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu pārvadājumu palielināšanās attiecīgi par 20,6% un 10,4%.

Lielāko daļu (80,5%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma auto transportā transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi pieauga par 3,1 milj. t (16,3%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi palielinājās par 0,3 milj. t (6,7%).

Trešo daļu (33%) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, bet 19,6% – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti.

Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2013.gada pirmajā pusgadā transportēja 3,6 milj. t naftas produktu, kas ir par 25,3% vairāk nekā 2012.gada attiecīgajā laika periodā.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.