Kravas autopārvadājumiNo nākamā gada 1.jūlija Latvijā tiks ieviesta autoceļu lietošanas nodeva, otrdien valdības sēdes slēgtajā daļā, lemjot par iespējām palielināt 2014.gada valsts budžeta ieņēmumus, vienojusies valdība.

Ar ideju par šādas nodevas ieviešanu Finanšu ministrijā bija vērsusies Satiksmes ministrija (SM), kas aprēķinājusi, ka nākamgad nodeva valsts budžetā ienesīs 3 miljonus latu.

2015.gadā nodevas ieņēmumi valsts budžetu papildinās ar 8 miljoniem latu, bet 2016.gadā tajā plānots iekasēt jau 11 miljonus latu.

Atbilstoši Eiropas parlamenta un padomes direktīvām Satiksmes ministrija ir sagatavojusi grozījumus "Autoceļu lietošanas nodevas likumā" paredzot ieviest autoceļu lietošanas nodevu par valsts galveno autoceļu lietošanu no 2014.gada 1.jūlija transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem, iepriekš informēja SM.

Nodevas likmes varētu tikt aprēķinātas atkarībā no transportlīdzekļa pilnas masas, asu skaita, dzinēja ekoloģijas klases un diferencētas pēc ceļu tīkla lietošanas ilguma – 1 diena, 1 nedēļa, 1 mēnesis un 1 gads, paredzēja sākotnējais piedāvājums.

Nodevas likmju apmēri noteikti aptuveni divas reizes mazāki nekā direktīvā maksimāli pieļaujami kā arī nepārsniedz attiecīgās likmes Lietuvas Republikā, norāda SM.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.