Nozares jaunumi

Amerikāņi izvērtē Latvijas transporta infrastruktūru

Rīgas ostaAmerikāņi izvērtē Latvijas transporta infrastruktūru kravu pārvadājumu tālākai attīstīšanai ar Afganistānu

Lai izvērtētu Latvijas transporta infrastruktūras izmantošanu kravu pārvadājumu tālākai attīstīšanai ar Afganistānu, šodien Latvijā tehniskā vizītē ieradušies ASV eksperti, kuri apmeklēja Rīgas ostu un starptautisko lidostu "Rīga", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Satiksmes ministrijā.

Tāpat amerikāņu eksperti apmeklēja atsevišķus loģistikas centrus, caur kuriem šobrīd notiek kravu sūtījumi uz Afganistānu. Ekspertu grupu vizītē Rīgas lidostā pavadīja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.

Vizītē Latvijā viesojas ASV Transporta pavēlniecības (USTRANSCOM) un ASV Jūras spēku pavēlniecības MARCENT (US Marine Corps Central Command ) ekspertu grupa.

Satiksmes ministrija atgādina, ka 2012.gada aprīlī tika uzsākti regulāri gaisa kravu pārvadājumi no Rīgas lidostas uz Afganistānu tur izvietoto ASV bruņoto spēku atbalstam. Šie pārvadājumi ir turpinājums līdz šim pastāvīgi notikušajiem kravu pārvadājumiem pa sauszemi. Joprojām uz Afganistānu regulāri tiek veikti lidojumi ar aptuveni 100 tonnām kravas katrā reisā, tādējādi arī būtiski palielinot lidostā "Rīga" apstrādāto kravu apjomu.

Kravu pārvadājumi ar Afganistānu caur Latviju tika uzsākti 2009.gada februārī un kopš tā laika uz un no Afganistānas pārvadāti vismaz 81 000 TEU kravas. Šā gada 11.jūnijā Rīgas ostā atzīmēja 100 000.konteinera nosūtīšanu caur Ziemeļu sadales tīklu (Northern Distribution Network) Afganistānas virzienā.

Šīs nedēļas sākumā Lietuvas mediji ziņoja, ka Afganistānas kravas no Latvijas aizies uz Klaipēdas ostu, vienlaikus Latvijas amatpersonas to neapstiprināja.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.