Nozares jaunumi

Nereti kravas no Latvijas aiziet pie konkurentiem

Krava
Krava
Tā kā Latvijā līdz šim ārvalstu kravu īpašniekiem nav sniegts dažādo pakalpojumu sniedzēju integrēts piedāvājums, nereti tas bija iemesls tam, ka kravas aiziet vai nu pie konkurentiem, vai blakus reģioniem, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst satiksmes ministra padomnieks Kaspars Briškens.

Kā vienu no piemēriem viņš min kompānijas "Mitshubishi" savulaik iespējamo ienākšanu Latvijā. Briškens uzskata, ka situāciju kravu piesaistē var labot, līdzšinējo sadrumstaloto piedāvājumu saliekot kopā vienā ķēdītē, kurā būtu ietverts gan kuģu frakts, termināļu maksājums, pārvadājumu izmaksas, dažādas muitas un loģistikas procedūras un to piedāvātu jaunveidojamā institūcija VAS "Gateway Latvia".

Ja tiekot saņemta piekrišana kravu transportēt caur Latviju, "tiek slēgti visi apakšlīgumi ar piegādātājiem, bet Rietumu kompānija slēdz tikai vienu līgumu ar "Gateway Latvia"," skaidro amatpersona. Kā norāda Briškens, Rietumu kompānijas priekšrocība būs tā, ka tā iegūtu "vienu stabilu partneri un līgumu, kas ir būtiski, un izvairītos no tā, ka jārunā nereti ar nesakoordinētām pusēm".

Kā ziņots, šī gada sākumā Satiksmes ministrija (SM) rosināja veidot jaunu valsts akciju sabiedrību, ap kuru varētu veidoties nozares klasteris. Ministrija izpētījusi pasaules praksi klasteru un vienoto ekspeditoru izveidē un darbībā un secinājusi, ka Latvijā patlaban pietrūkst integrēta operatīvās koordinācijas instrumenta. Ministrija vēlas nosegt visas tās pārziņā esošās jomas, ieskaitot ostas, dzelzceļu, ceļus.

Institūcijas virsuzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu un vienotu Latvijas loģistikas nozares piedāvājumu izstrādi un mārketingu. Ostu padome atbalstīja šāda uzņēmuma veidošanu, un priekšlikums tiks virzīts izskatīšanai valdībā, kur gan pret to toreiz iebilda Ekonomikas ministrija. Tagad plānots to atkārtoti 7.novembrī skatīt Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomē, kas ir valdības izveidota institūcija un to vada Ministru prezidents.

Avots: www.balticexport.com

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.