Nozares jaunumi

Palielinās autopārvadājumu apjomi uz Uzbekistānu

AutopārvadājumiLatvijas-Uzbekistānas kopējās komisijas laikā valstu pārstāvji vienojās par to, ka autopārvadājumu universālo atļauju sākotnējā kvota 2013.gadā būs 900 atļaujas, lai gan šī gada sākumā sākotnējā kvota tika noteikta tikai 200 atļaujas, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Ņemot vērā attīstības tendences, kas pēdējā pusotra gada laikā vērojamas kravu autopārvadājumu jomā starp abām valstīm, universālo atļauju kvota 2012.gada laikā ir pieaugusi, skaidro ATD. Līdz ar to Latvijas puses pārstāvji ierosināja noteikt atļauju kvotu divpusējiem un tranzīta pārvadājumiem 2013.gadam 3000 atļauju apmērā.

Uzbekistānas kolēģi apņēmās izskatīt šo piedāvājumu un līdz 1.janvārim ziņot par pieņemto lēmumu. Uzbekistānas pārstāvji informēja, ka ar nākamā gada 1.janvāri pārvadātājiem vairs nebūs iespējas iebraukt Uzbekistānas teritorijā bez divpusējo un tranzīta pārvadājumu atļaujas, maksājot iebrukšanas nodevu, tādējādi atļauja obligāti iepriekš jāsaņem Autotransporta direkcijā.

Turklāt plānots, ka ar 2013.gadu Uzbekistānā tiks ieviesta ceļu lietošanas maksa, par kuras apjomiem Latvijas puse tiks savlaicīgi brīdināta. Puses konstatēja, ka starptautisko kravu autopārvadājumu jomā starp Latviju un Uzbekistānu ir vērojamas pozitīvas attīstības tendences. 2011.gadā pārvadājumos iesaistīto kravu automašīnu skaits no Latvijas palielinājās par gandrīz 15%, salīdzinot ar 2010.gadu.

Kravu apritē starp abām valstīm ienāk arvien vairāk vērtīgu preču - lai gan tonnās kravu apjoms ir krities par 7,5%, to vērtība ir palielinājusies par 60%, 2011.gadā sasniedzot 153,5 miljonus eiro. Latvijas un Uzbekistānas kopējās komisijas sēde notika vakar, 29.oktobrī, un šodien, 30.oktobrī. Nolīgums par starptautiskiem autopārvadājumiem starp Latviju un Uzbekistānu ir spēkā jau kopš 1996.gada maija.

Avots: www.balticexport.com

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv