Nozares jaunumi

Ventspils brīvostā kravu apgrozījums desmit mēnešos palielinājies par 10%

Osta2012.gada desmit mēnešos Ventspils brīvostā kravu apjoms palielinājies par 10% , sasniedzot gandrīz 26 miljonus tonnu, un par 3,5 miljoniem pārsniedzot šogad plānoto, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Šī gada desmit mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 26 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,4 miljoniem tonnu jeb 10% vairāk nekā pirms gada un par 3,5 miljoniem tonnu jeb 15% pārsniedz šogad plānoto apjomu. „Kopumā Ventspils brīvostas kravu apgrozījuma rādītāji ir stabili, septiņi no desmit termināļiem šī gada desmit mēnešos kopā turpina palielināt kravu apgrozījumu.

Jāatgādina, ka katra pārkrautā kravas tonna dod ienākumus ne tikai pašam terminālim, bet arī brīvostas pārvaldei ostas infrastruktūras attīstībai un termināļu maksāto nodokļu veidā valsts un pašvaldību budžetiem,” uzsver A.Lembergs. Šobrīd Ventspils brīvostā turpinās jaunā sauskravu termināļa būvniecība. Jaunais terminālis dos iespēju paplašināt pieejamās platības un darbību esošajam koksnes pārkraušanas terminālim, kā arī ģenerālo kravu terminālim.

No kopējiem termināļa būvniecības izdevumiem – 9,5 miljoni latu būvniecībai un 0,2 miljoni latu būvuzraudzībai un autoruzraudzībai – 62% segs ES Kohēzijas fonds. Tāpat Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu šogad turpina uzlabot ostas un līdz ar to visas pilsētas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Desmit mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 13,8 miljoni tonnu, kas ir par 14% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 6,7 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 26% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Šī gada desmit mēnešos pārkrautais akmeņogļu daudzums ir jauns akmeņogļu rekordapjoms Ventspils brīvostā.

Turpina palielināties Ro-Ro kravu apjoms – desmit mēnešos to apjoms sasniedzis 1,6 miljonus tonnu, kas ir par 2% vairāk nekā pirms gada. Septiņi no desmit Ventspils brīvostas termināļiem desmit mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Lielākais kravu pieaugums bijis SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 9%, AS „Baltic Coal Terminal” – par 21% un AS „Ventbunkers” – par 38%.

Avots: www.portofventspils.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv