Nozares jaunumi

Nesaskata pamatu Baltkrievijas kravu pārvirzīšanai no Latvijas ostām

Kravu pārvadājumiBaltkrievijas kravu pārvirzīšanai no Latvijas uz Krievijas ostām nav redzama pamata, sacīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss.

Viņš norādīja, ka nav ne precīzi zināms Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko paziņojuma par lēmumu pārorientēt lielus Baltkrievijas kravu apmērus no Baltijas valstu ostām uz Krievijas ostām paziņojuma konteksts, ne arī tā motīvi. "Baltkrievija ir ļoti nozīmīgs sadarbības partneris Latvijai tranzīta jomā.

Latvijas tranzīta jomas kompānijas piedāvā Baltkrievijas partneriem labākos iespējamos nosacījumus un Baltkrievijas partneri tos vienmēr ir augstu vērtējuši," sacīja Matīss un piebilda, ka arī pēdējās Starpvaldību komisijas laikā pirms trim nedēļām šie jautājumi tika apspriesti un abas puses atzīmēja savstarpēju ieinteresētību turpināt un paplašināt sadarbību.

Tāpat Matīss norādīja, ka Rīgā decembra sākumā Baltkrievija rīkos tradicionālo izstādi "BelExpo", kurā tiks izstādītas dažādas Baltkrievijā ražotas preces. Vienlaicīgi tiks organizēts biznesa forums, kura sagatavošanas procesā aktīvi līdzdarbojas arī SM. "Tie ir nozīmīgi pasākumi, kas apliecina abpusēji izdevīgu sadarbību.

Tādēļ neredzam pamatu kravu plūsmu pārvirzīšanai no Latvijas," sacīja SM valsts sekretārs. Viņš arī atzīmēja, ka 2011.gadā kravu apmēri pa dzelzceļu uz un no Baltkrievijas bija ap 12 miljoniem tonnu. Tāpat liela daļa jeb aptuveni 22 miljoni tonnu kravu uz Latvijas ostām tiek sūtītas arī no citām NVS valstīm tranzītā caur Baltkrieviju.

Lukašenko 9.novembrī paziņoja, ka Baltkrievija ir gatava pārorientēt daļu savu kravu no Baltijas valstu uz Krievijas ostām. "Neslēpšu, ka mēs ļoti nopietni apspriedām šo jautājumu, kad iepriekšējo reizi tikos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Mēs pieņēmām principiālu lēmumu pārorientēt lielus kravu, tostarp potaša un citu kravu, apmērus no Baltijas valstu ostām uz jūsu ostām," Lukašenko teica, tiekoties ar Ļeņingradas apgabala gubernatoru Aleksandru Drozdenko.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv