Nozares jaunumi

Latvijas ostu vadība pagaidām neceļ trauksmi par Baltkrievijas kravu iespējamo zaudēšanu

Osta
Osta
Par Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko paziņoto, ka lielu daļu Baltkrievijas kravu turpmāk plānots pārvirzīt no Baltijas ostām uz Krievijas ostām, Latvijai pagaidām nav pamats nopietni satraukties. Kravu apjoms no Baltkrievijas turpina palielināties, tāpat tiek gatavoti jauni sadarbības projekti. Iemesli, kāpēc Baltkrievija paziņojusi par vēlmi kravas pārvirzīt uz Krieviju gan var būt vairāki - tajā skaitā kā atbilde Eiropas Savienībai par noteiktajām sankcijām pret Baltkrieviju.

Par vēlmi eksporta kravas pārvirzīt no Baltijas uz Baltkrievijas ostām Krievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja pēc tikšanās ar Ļeņingradas apgabala gubernatoru Aleksandru Drozdenko. iepriekš viņš par to spriedis arī ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš šādu iniciatīvu vienbalsīgi atbalstījis. Tas, vai paustā apņemšanās realizēsies dzīvē gan pagaidām pāragri spriest.

Kā norāda Ventspils brīvostas valdes loceklis Ģirts Kronbergs, šādam Baltkrievijas paziņojumam ir svarīgi saprast fonu. Ģirts Kronbergs uzskata, ka Baltijas ostas strādā pēc labākajiem standartiem, pie kā Baltkrievijas kravu īpašnieki ir pieraduši, tāpēc neatteiksies no sadarbības. Tam ir arī ģeogrāfisks izskaidrojums. To, ka Baltijas ostām par labu spēlē ģeogrāfiskais novietojums uzsver arī Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, norādot, ka otra alternatīva ir kravas sūtīt uz Melnās jūras pusi.

Arī viņam ir sava versija par Baltkrievijas paziņojuma iemesliem. Jāpiebilst, ka Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, lūgts komentēt Baltkrievijas prezidenta paziņojumu norāda, ka Satiksmes ministrijai nav precīzi zināms nedz pats paziņojuma konteksts, nedz tā motīvi. Ministrija uzsver, ka Latvijas tranzīta pakalpojumus Baltkrievijas partneri vienmēr vērtējuši augstu.

Turklāt, pēdējās Starpvaldību komisijas laikā pirms trim nedēļām abas puses uzsvērušas ieinteresētību turpināt un paplašināt sadarbību. Tādēļ pamatu kravu plūsmu pārvirzīšanai no Latvijas Satiksmes ministrija neredz. Savukārt, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauž cerību, ka Baltkrievijas paziņojums nav politisks un ka lēmums tiks pieņemts uz ekonomiskiem pamatiem.

Avots: www.latvijasradio.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.