Nozares jaunumi

Rīgas ostā 7,7% kravu apjoma pieaugums

Kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi
Pārkraujot par 2,16 miljoniem tonnu vairāk nekā pērnā gada 10 mēnešos, Rīgas brīvosta sasniegusi 30,31 miljonu tonnu atzīmi. Rīga līdz ar to saglabā pirmo vietu kravu apgrozījuma jomā Balstijas valstu ostu starpā.

Pārkrauto kravu apjoma pieaums vērojams visos kravu segmentos. Beramkravu apgrozījums 2012.gada 10 mēnešos audzis par 10,5%, salīdzinot ar atbilsotšu laika periodu pērn; ģenerālkravu apjoms palielinājies par 3%, bet lejamkravu par 4,3%. Tradicionāli apgrozījuma pieagumu nodrošina straujais ogļu apjoma pieaugums. Rīgas brīvostā šogad jau pārkrauts 12,52 milj. t ogļu, kas ir par 14,1% jeb 1,55 milj. t vairāk nekā 2011.gada 10 mēnešos.

Savukārt minerālmēslu apgrozījums turpina kristies, šogad pārkraujot 1,17 milj. t, kas ir par 17% mazāk nekā pērn. Taču jau 2014.gadā, realizējot  Riga Fertilizer Terminal projektu, situācijai vajadžetu mainīties, kravu apjomam šajā segmentā pieaugot līdz diviem milj. t gadā. Saskaņā ar brīvostas rīcībā esošo informāciju pirmās testa kravas, kuras terminālī paredzēts apstrādāt, lai novērtētu tā kvalitāti un atbilstību standartiem, tiks pārkrautas jau šī gada beigās.

Par 17% pieaudzis arī konteinerizēto kravu apjoms, sasniedzot 5,64 milj. t. Šā gada desmit mēnešos pārkrauti 304,9 tūkst. TEU konteineru, kas ir par 20,9% vairāk nekā pērn šajā laika posmā. Nedaudz – par 1,3% –  pieauguši roll on/roll (automašīnu u.tml.) of kravu pārvadājumi, sasniedzot 94,35 tūkst. vienību. Lielu artavu Rīgas brīvosta kravu apgrozījuma kāpumā turpina sniegt naftas produkti, kuru šogad pārkrauts par 4,1% variāk nekā 2011.gada 10 mēnešos sasniedzot 6,57 milj. t atzīmi.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.