Nozares jaunumi

Ķīnas uzņēmējiem lielākā interese par transporta un loģistikas nozari

Transports
Transports
Rīgā notikušā Ķīnas uzņēmējdarbības foruma dalībnieki vislielāko interesi izrādījuši par transporta un loģistikas nozari, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols.

Bijusi interese arī par investīcijām informācijas tehnoloģiju un banku pakalpojumu segmentā, kā arī ražošanā. Ozols norādīja, ka Ķīnas uzņēmēji ir ieinteresēti Latvijā pabeigt dažādu Ķīnas preču ražošanas procesu, tādejādi iegūstot atzīmi "Ražots Eiropas Savienībā" un samazinot muitas izdevumus. Viņš gan uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir tikai tādi projekti, kuru ietvaros mūsu valsts teritorijā tiek radīta būtiska pievienotā vērtība.

Latviju Ķīnas uzņēmēji galvenokārt redz kā izeju uz Skandināvijas, Vācijas un citu Eiropas valstu tirgu, jo vietējais tirgus ir salīdzinoši neliels, atzina Ozols. Jau ziņots, ka vakar Starptautiskajā Ķīnas uzņēmējdarbības forumā Rīgā pulcējās ap 400 pasaules biznesa līderu - Ķīnas uzņēmēju un to ārvalstu sadarbības partneru, tajā skaitā aptuveni 100 Latvijas lielāko uzņēmumu vadītāji. Uz forumu bija ieradušies biznesa līderi no vairāk nekā 35 valstīm.

Latvijas un Ķīnas preču un pakalpojumu tirdzniecība 2011.gadā veidoja 377,9 miljonus eiro (264,53 miljonus latu), kas ir par 43,6% vairāk nekā 2010.gadā, kad šis rādītājs bija 263,1 miljons eiro (184,17 miljoni latu). Latvijas eksports uz Ķīnu pagājušajā gadā veidoja 47,9 miljonus eiro (33,53 miljonus latu), kas salīdzinājumā ar 23,4 miljoniem eiro (16,38 miljoniem latu) 2010.gadā ir pieaugums par 104,7%.

Savukārt imports no Ķīnas 2011.gadā veidoja 330 miljonus eiro (231 miljonu latu), kas ir par 37,7% vairāk nekā 2010.gadā, kad tie bija 239,7 miljoni eiro (167,79 miljoni latu). Latvijas svarīgākās eksporta preces uz Ķīnu ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti, mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, augu valsts produkti, koksne un tās izstrādājumi.

Avots: www.balticexport.com

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.