Nozares jaunumi

Šogad audzis pārvadāto kravu apjoms; sarucis vilcienu pasažieru skaits

Kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi
Šā gada deviņos mēnešos pieaudzis pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms, bet nedaudz samazinājies pa dzelzceļu pārvadāto pasažieru skaits, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija par transporta darbības rādītājiem.

Šā gada deviņos mēnešos pa dzelzceļu pārvadāti kopumā 47,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,4% vairāk, nekā šajā pašā laikā pērn, bet pa dzelzceļu pārvadāti 15,1 miljons pasažieru, kas ir par 3,8% mazāk, nekā šajā laikā pērn. Pa autoceļiem pārvadāto kravu apjoms bijis 39,1 miljons tonnu, kas ir par 1,2% mazāk, nekā šajā laikā 2011.gadā. 2012.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2011.gada 3.ceturksni, pārvadāto kravu apjomi dzelzceļa transportā un naftas produktu cauruļvada transportā ir pieauguši attiecīgi par 1,9% un 15%, bet autotransportā samazinājušies par 7,8%.

CSP dati liecina, ka 2012.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2011.gada 3.ceturksni, pārvadāto kravu apjomi dzelzceļa transportā un naftas produktu cauruļvada transportā ir pieauguši attiecīgi par 1,9% un 15%, bet autotransportā samazinājušies par 7,8%. Ar dzelzceļa transportu pārvadāto kravu apjoms 2012.gada 3.ceturksnī sasniedza 13,6 miljonus tonnu kravu, kas ir par 1,9% vairāk nekā iepriekšējā gada 3.ceturksnī. Jāatzīmē, ka pieauguma temps 3.ceturksnī bija krietni zemāks nekā gada iepriekšējos ceturkšņos. Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāti 0,5 miljoni tonnu kravu - par 55 100 tonnām jeb 13,3% vairāk nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā.

Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms pieauga par 0,2 miljoniem tonnu (1,5%). 83,8% no starptautiskajiem kravu pārvadājumiem veidoja pārvadājumi caur Latvijas ostām. Ar autotransportu 2012.gada 3.ceturksnī pārvadāja 15,3 miljonus tonnu kravu, kas ir par 7,8% mazāk nekā iepriekšējā gada 3.ceturksnī. Transportēto kravu apjoma kritumu lielā mērā noteica tādu kravu kā lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu samazināšanās par 18,1% un koka un koksnes izstrādājumu (izņemot mēbeles) kritums par vairāk nekā vienu trešo daļu (35,1%). Lielāko daļu (85,3%) no kopējā pārvadāto kravu apjoma autotransportā transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi samazinājās par 1,1 milj. t (7,9%). Arī starptautiskie kravu pārvadājumi saruka  par 0,2 milj. t (7,1%).

Gandrīz pusi (45,2%) ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 19,5% - lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti un 10% - koks, koksnes izstrādājumi (izņemot mēbeles), papīrs un papīra izstrādājumi. Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2012.gada 3.ceturksnī transportēja 1,7 miljonus tonnu naftas produktu, kas ir par 15% vairāk nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā. Apkopotie dati par pasažieru pārvadājumiem ar sabiedrisko transportu 2012.gada 3.ceturksnī liecina, ka kopējais pasažieru skaits samazinājies par 3,6%, salīdzinot ar iepriekšējā gada 3.ceturksni.

Vislielākais pasažieru skaita samazinājums skāra dzelzceļa transportu, bet ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits bija tuvu pasažieru skaitam iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. CSP dati liecina, ka visbiežāk izmantotais sabiedriskā transporta veids ir regulāras satiksmes autobusi. Šo transporta veidu izmantoja katrs otrais sabiedriskā transporta pasažieris. Ar regulāras satiksmes autobusiem 2012.gada 3.ceturksnī pārvadāja 27,1 miljonus pasažieru - par 4,1% mazāk nekā iepriekšējā gada jūlijā - septembrī. Lielāko daļu (99,4%) pasažieru pārvadāja iekšzemē.

Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē samazinājās par 4,2%, tai skaitā pilsētas nozīmes maršrutos - par 3,1%, reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos - par 8,4% un reģionālajos starppilsētu nozīmes maršrutos - par 3,6%. Savukārt starptautiskajos pārvadājumos pasažieru skaits pieauga par 4,2%. Pasažieru skaita samazināšanās dzelzceļa transportā vērojama visu 2012.gadu un arī 3.ceturksnī pārvadāto pasažieru skaits saruka par 5,6%. Iekšzemē pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 5,6%, savukārt starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) - par 1,8%.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.