jūras transports ostās vervo
Ostas
Liepājas ostā šogad janvārī pārkrāva 249,8 tūkstošus tonnu kravu, kas ir par 40,2% mazāk nekā pagājušā gada pirmajā mēnesī, liecina ostas sniegtā informācija.

Tostarp beramkravas Liepājas ostā šogad janvārī pārkrautas 118,6 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir samazinājums par 38,5%. No beramkravām ostā lielāko daļu janvārī veidoja labība un labības produkti - tie pārkrauti 97,7 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir par 28,2% mazāk nekā pirms gada.

Savukārt ģenerālkravas Liepājas ostā janvārī pārkrāva 111,9 tūkstošu tonnu apmērā - par 9,6% mazāk nekā pirms gada, tostarp kokmateriāli pārkrauti 42,2 tūkstoši tonnu, kas ir par 38,8% mazāk, bet melnie metāli un tā izstrādājumi - 40,7 tūkstoši tonnu, kas ir samazinājums par 15,5%, salīdzinot ar 2008.gada janvāri.

Lejamkravas - jēlnafta un naftas produkti - Liepājas ostā janvārī pārkrautas 19,3 tūkstošu tonnu apmērā, kas ir par 81% mazāk nekā pirms gada. No Liepājas ostā strādājošajiem stividoriem janvārī visvairāk kravu pārkrāva "Liepājas osta LM" - 69,6 tūkstošus, kas gan ir par 36,8% mazāk nekā pērn janvārī. Otrajā vietā ierindojās "TransWide service" - 54,8 tūkstoši tonnu, kas ir par 32,1% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā, bet trešajā - "Laskana" ar 25,6 tūkstošiem tonnu, kas ir pieaugums par 7,6%.

Liepājas osta iepriekš prognozēja, ka šogad sasniegs kravu apgrozījumu piecu miljonu tonnu apmērā. Liepājas ostā 2007.gadā kopumā pārkrāva 4,039 miljonus tonnu kravu. Liepājas osta pēc kravu apgrozījuma ir trešā lielākā osta no 10 Latvijas ostām.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.