Nozares jaunumi

Tiks veidots mehānisms naudas sodu iekasēšanai no ārvalstu šoferiem

Robežstabs
Robežstabs
Ja netiks mainīta administratīvo naudas sodu piedziņas kārtība attiecībā pret ārvalstniekiem, tad arī turpmāk nevarēs no ārzemju šoferiem piedzīt naudas sodus.

Tādējādi nebūs iespējams novērst arī izvairīšanos no nākamgad paredzētā maksājuma - eirovinjetes. Šāda problēma akcentēta otrdien, 10. februārī, valdības izskatītajā informatīvajā ziņojumā par 2007. gada 24. jūlijā Ministru kabineta sēdes protokolā Nr.41 52.§ dotā uzdevuma izpildes gaitu un problēmām.

Patlaban soda piedziņa no ārvalstu šoferiem ir tikpat kā neiespējama, jo pietiekams ir tikai tiesiskais regulējums attiecībā uz naudas soda uzlikšanu un tā piedzīšanu no Latvijas autopārvadātājiem.

Pēc Autotransporta inspekcijas datiem 2006. gadā ārvalstu pārvadātājiem kopumā uzlikti naudas sodi 7075 latu apmērā, no kuriem tika samaksāti 2480 lati. 2007. gadā uzlikto sodu apmērs veidoja 62400 latus, no tiem samaksāti 7618 lati. Parādnieku sarakstu galvenokārt veido Krievijas, Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Čehijas un Slovākijas autopārvadātāji.

Satiksmes ministrija piedāvā ieviest Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā soda nomaksai garantijas naudas principu, kāds darbojas arī vairākās Eiropas valstīs. Tā būtība ir garantijas naudas iekasēšana pārkāpuma izdarīšanas vietā par konkrēto administratīvo pārkāpumu likumā noteiktā maksimālā naudas soda apmērā.

Garantijas naudas samaksas piespiedu mehānisms ir transportlīdzekļa dokumentu un kravas dokumentu aizturēšana līdz garantijas naudas samaksai. Pieņemot likumprojektu, naudas sodu iekasēšana par izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem no ārvalstniekiem varētu krasi pieaugt.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.