Nozares jaunumi

Robežkontrole

No 2007.gada 21.decembra personu un transportlīdzekļu robežkontrole tiek veikta tikai Eiropas Savienības ārējos robežpunktos, kā arī ostās un lidostās, atbilstoši Šengenas līguma nosacījumiem.

Savukārt robežkontrole uz ES iekšējām robežām, t.sk., robežpārejas punktos uz Latvijas – Lietuvas un Latvijas – Igaunijas robežas, iekšējām prāmju un aviācijas līnijām ir atcelta. Latvijas – Lietuvas un Latvijas – Igaunijas robežu personas var šķērsot jebkurā vietā, bet ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem – pa ceļiem. Robežkontrole lidostās tiks atcelta 2008.gada 30.martā.

Robežkontroli veic Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas Valsts robežsardze.

Robežkontroles laikā tiek veiktas sekojošas kontroles (atkarībā no personas valsts piederības):

•         ES/EEZ/CH pilsoņiem, kā arī LR nepilsoņiem pārsvarā piemēro minimālo robežkontroli, - pamatojoties uz uzrādīto ceļošanas dokumentu, pārbauda personas identitāti;

•         trešo valstu pilsoņiem un, izņēmuma gadījumos iepriekšējā apakšpunktā minētajām personām, piemēro pilno robežkontroli vai daļu no tās, - pārbauda personas identitāti, citus ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumus (vīzas, uzturēšanās atļaujas, darba atļaujas, veselības apdrošināšanas polises esamību un to derīgumu, kā arī uzturēšanās termiņa ievērošanu), personas valdījumā esošo transportlīdzekli (t.sk., transportlīdzekļa obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas polises pārbaude), personas bagāžu, kā arī piemēro citas robežkontroles formas.

Lai šķērsotu robežu, ES/EEZ/CH pilsoņiem jābūt derīgai pasei vai identifikācijas kartei, bet trešo valstu piederīgajiem – derīgai pasei ar derīgu Šengenas vīzu vai uzturēšanās atļauju.

Lidostās un ostās pasažieru plūsma tiks sadalīta starp Šengenas un ne-Šengenas termināliem.

Pie iekšējām robežām ikdiena darbojas imigrācijas mobilās patruļas, kuras veic izvēles kārtībā imigrācijas pārbaudes aizdomīgām personām un transportlīdzekļiem Latvijas Republikas teritorijā pēc valsts robežas šķērsošanas.

Robežkontroli uz ES iekšējās robežas var atjaunot uz laiku ar īpašu Ministru kabineta lēmumu gadījumos, ja radušies nopietni draudi sabiedriskajai kārtībai, sabiedrības veselībai un iekšējai drošībai.

Papildus informācija par robežkontroli - www.rs.gov.lv

Informācija sagatavota pēc Satiksmes ministrijas materiāliem

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv