Pārrunas
Pārrunas
Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji otrdien, 10.martā, atkārtoti tiksies ar autopārvadātājiem un nevalstiskajām organizācijām, aģentūrai BNS pavēstīja SM Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Eida.

 

SM redzējumu par pārvadājumu nozares glābšanu sola marta sākumā. Autopārvadātāji lūdz palīdzību valstij un pieļauj protestus

SM iepriekš lūdza autopārvadātāju nozares pārstāvjus iesniegt priekšlikumus nozares glābšanai. SM saņēma ieteikumus no trim organizācijām - Latvijas Autopārvadātāju nacionālās asociācijas, Latvijas starptautisko autopārvadātāju asociācijas "Latvijas auto" un Latvijas Transporta savienības (LTS).

Autopārvadājumu nozares pārstāvji ir nobažījušies par nākotni, jo patlaban liela daļa smago automašīnu stāv dīkstāvē Latvijā, kā arī citās valstīs, jo ir samazinājies pārvadājamo kravu apmērs un frakta cenas ir ļoti mazas. Darba trūkums pārvadātājiem samazina apgrozāmos līdzekļus un rodas problēmas samaksāt par līzingā ņemtajiem spēkratiem.

LTS aprēķinājis, ka autopārvadātāju atbalstam nepieciešami aptuveni 300 miljoni latu. LTS norādīja, ka aprēķinos izmantota Autotransporta direkcijas sniegtā informācija par Latvijas autopārvadātāju spēkratu skaitu. Savienība informēja, ka, pēc direkcijas datiem, izmantoto transportlīdzekļu skaits 2009.gadā ir 11 730 vienību. "Aptuveni 50% no tām iegādātas līzingā, turklāt transporta uzņēmumu nedzēsto saistību pret bankām un līzinga uzņēmumiem vidējā summa, pēc mūsu aprēķiniem, ir 50 000 eiro (35 140 latu) uz katru auto sastāvu - automobilis un puspiekabe," klāstīja LTS.

Savukārt "Latvijas auto" norādīja, ka gadījumā, ja līdz marta beigām netiks saņemts valsts atbalsts, asociācija lems par protesta akciju rīkošanu.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.