Lielceļš
Lielceļš
Šobrīd, kad akcīzes nodokļa likmes palielināšana un izmaiņas naftas tirgū veicinājušas ievērojamu degvielas cenu kāpumu, lai ietaupītu līdzekļus, saudzētu apkārtējo vidi un stabilizētu automašīnas tehnisko stāvokli, ļoti svarīgi ir mācēt braukt ekonomiski.

Piemēram, nobraucot 10 000 km, vieglā automašīna vidēji patērē 800 l degvielas, kas izmaksā 480 LVL. Turpretim, braucot ekonomiski, degvielas patēriņu iespējams samazināt par 15% un tādējādi ietaupīt sākot no 72 LVL. Savukārt kravas automašīnas, “ekonomiskā režīmā” nobraucot tikpat daudz kilometru, var ietaupīt pat 4 reizes lielāku naudas summu, informē „Drošas Braukšanas Skola” speciāliste Juta Krīgere.

Šī brīža valsts ekonomiskajā situācijā arvien vairāk uzņēmumu spiesti domāt par savu tēriņu sabalansēšanu un līdzekļu efektīvu izlietojumu. “Taupības režīms” attiecas ne tikai uz mājsaimniecībām, bet arī uzņēmumiem. “Ja iepriekš ekonomiska braukšana vairāk aktuāla bija tieši individuāliem vieglo automašīnu vadītājiem, tad tagad arvien vairāk uzņēmumu vadītāju jautā, ko un kā mēs varam darīt, lai samazinātu savus tēriņus degvielai un auto apkopei. Tāpēc Drošas Braukšanas Skola (DBS) sadarbībā ar „Volvo Truck Latvia” kopīgi izveidojuši īpašu apmācību programmu tieši smago automašīnu vadītājiem,” stāsta DBS apmācību direktors Artūrs Priednieks.

Mainot braukšanas paradumus, ne tikai vieglo automašīnu, bet arī komerctransporta vadītāji var ievērojami samazināt degvielas patēriņu. Svarīgi ir izvērtēt notikumus uz ceļa un adekvāti reaģēt. “Ekonomiskai braukšanai ir jāizvēlas pareizi pārnesumi, jākontrolē motora apgriezieni, jāseko līdzi gaisa spiedienam riepās un jāievēro citas svarīgas nianses,” uzsver A. Priednieks.

Eiropā kravu pārvadātāju uzņēmumi ik gadu apmāca ievērojamu skaitu autovadītāju, izmantojot gan Volvo Trucks apmācību programmu, gan arī citas specializētās programmas. Šīs investīcijas atmaksājas uzreiz īstermiņā, gan ilgtermiņā, jo, darbiniekiem īstenojot ekonomiskas braukšanas pamatprincipus praksē, uzņēmums uz degvielas rēķina var ietaupīt ievērojamus līdzekļus. Ekonomiskas braukšanas priekšrocības ir ne tikai ievērojama degvielas ekonomija, bet arī samazināts izmešu daudzums, mazākas apkopes izmaksas un garāks automašīnas kalpošanas termiņš. Visi šie faktori ir jāņem vērā un tie tiešā veidā ietekmē pakalpojuma pašizmaksu un peļņas rādītājus, ” norāda Johans Kohlers, „Volvo Truck Latvia” rīkotājdirektors.

Ekonomiskas braukšanas ienaidnieku TOP:

1. Saraustīts braukšanas stils

2. Nepareiza pārnesuma izvēle

3. Nepareiza motora apgriezienu izvēle

4. Maršruta neplānošana

5. Lieka gaisa pretestība

6. Neatbilstošs auto tehniskais stāvoklis

7. Neatbilstošs gaisa spiediens auto riepās

8. Nekvalitatīvs degvielas sastāvs un kvalitāte


Avots: www.autotirgus.info

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.