Nozares jaunumi

Jauns kontroles palīgs – mobilais bremžu stends

Bremzes
Bremzes
Liepājā tika veiktas kravas automobiļu bremžu sistēmas darbības pārbaudes ar jaunu, Somijā ražotu, pārvietojamo diagnostikas iekārtu – mobilo bremžu stendu.

Kā pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas tehniskās kontroles inspektors Dainis Ieviņš, šāds stends ir vienīgais visā Baltijā. Agregāts sver 3 tonnas un tiek pārvietots ar speciāli iegādātu kravas automašīnu. Reida laikā tika pārbaudītas vairāk kā simts kravas automašīnas un vairākām konstatēti dažādi pārkāpumi. Agrāk šāda pārbaude tika veikta vizuāli nosakot vai nav kādi traucējumi vai bojājumi.

Ar diagnostiskas iekārtu palīdzību var noteikti būtiskus bremžu sistēmas bojājumus, kas vizuāli nav pamanāmi, bet ir bīstami satiksmes drošībai un citiem satiksmes dalībniekiem. Arī autovadītāji auto pārbaudes ar stendu palīdzību uztver daudz nopietnāk, nekā tikai vizuālās pārbaudes, sacīja CSDD darbinieki. "Pie labiem laikapstākļiem, ierīci varam uzstādīt 15 minūšu laikā un tikpat ātri arī demontēt," uzsvēra D.Ieviņš. Reidā piedalījās arī Ceļu policijas darbinieki. Jāpiebilst, ka šādas pārbaudes uz ceļiem tiks veiktas arvien biežāk.

Avots: www.liepajniekiem.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.