Ventspils brīvostas kravu apgrozījumam stabils pieaugums

Osta
Osta
2012.gada vienpadsmit mēnešos Ventspils brīvostā kravu apjoms palielinājies par 9% , sasniedzot 28,2 miljonus tonnu, un par 3,4 miljoniem pārsniedzot šogad plānoto.

„Stabilais kravu apgrozījuma pieaugums šogad dod drošu pamatu plānot Ventspils brīvostas attīstības budžetu 2013.gadā, lielāko izdevumu daļu veltot tieši investīciju projektiem,” informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Šī gada vienpadsmit mēnešos Ventspils brīvostā pārkrauti 28,2 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,2 miljoniem tonnu jeb 9% vairāk nekā pirms gada un par 3,4 miljoniem tonnu jeb 14% pārsniedz šogad plānoto apjomu. „Ir gandarījums, ka gada sākuma prognozes par ostas termināļu kravu apgrozījumu pildās ar uzviju.

Tas nozīmē, ka Ventspils brīvostas darbs ostas attīstībā un vislabāko iespējamo apstākļu nodrošināšanā uzņēmējiem ir pareizs un jāturpina, vēl drosmīgāk ieguldot attīstībā, lai nostiprinātu Ventspils ostas konkurētspēju starptautiskajā tirgū, kas šobrīd ir ārkārtīgi svarīgi. Kravu apgrozījums dod ienākumus ostai, kas var vairāk ieguldīt attīstībā, tādējādi uzlabojot apstākļus esošajiem un piesaistot jaunus termināļus, kuru veiksmīga darbība, savukārt, dod ievērojamus ienākumus valsts un pašvaldību budžetā,” uzsver A.Lembergs.

2012.gada 23.novembrī tika apstiprināts Ventspils brīvostas pārvaldes budžets, ko var saukt arī par Ventspils brīvostas attīstības budžetu. Vairāk nekā 26 miljoni latu jeb 61% budžeta izdevumu plānoti Investīciju programmas īstenošanai. Kā lielākie no investīciju projektiem jāmin jaunā sauskravu termināļa būvniecība, jaunas piestātnes būvniecība, muliņa demontāža slēgtā ogļu termināļa jaudas palielināšanai, pievadceļu rekonstrukcija un būvniecība ostas termināļiem un industriālajām zonām, rūpniecisko objektu būvniecība.

Vienpadsmit mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 15 miljoni tonnu, kas ir par 13% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 7,2 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 24% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Trešais lielākais bijis Ro-Ro kravu apjoms – vienpadsmit mēnešos to apjoms sasniedzis 1,8 miljonus tonnu, kas nedaudz pārsniedz pagājušā gada līmeni. Septiņi no desmit Ventspils brīvostas termināļiem vienpadsmit mēnešos palielinājuši kravu apgrozījumu attiecībā pret pagājušo gadu. Lielākais kravu pieaugums bijis SIA „Ventspils Nafta termināls” – par 8%, AS „Ventbunkers” – par 39% un AS „Baltic Coal Terminal” – par 20%.

Avots: www.ventasbalss.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana