Ceļš
Ceļš
Satiksmes ministrija deviņu pašvaldību īpašumā bez atlīdzības nodos trīspadsmit pirmās un otrās šķiras autoceļu posmus.

Tādējādi tiks nodrošināta šo ceļu efektīvāka sakārtošana un uzturēšana, kā arī lielāku finanšu resursu piesaiste atbilstoši pašvaldības iniciatīvai. Turklāt šim mērķim pašvaldībām būs iespēja saņemt dotācijas no valsts pamatbudžeta Valsts autoceļu fonda programmai piešķirtajiem līdzekļiem.

Trīspadsmit autoceļu posmu nodošanu Skrundas pilsētas ar lauku teritoriju, Iršu pagasta, Ērgļu novada, Ugāles pagasta, Grobiņas pilsētas, Raiskuma pagasta, Salas pagasta, Daugavpils pilsētas un Kandavas novada pašvaldību īpašumā paredz ceturtdien, 19. martā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie rīkojumu projekti.

Pārņemot rīkojumu projektos minētos valsts autoceļu posmus, pašvaldības ar mazākiem izdevumiem var sekot šo autoceļu stāvokļa izmaiņām un plānot uzturēšanas pasākumus, kā arī īstenot tālāku attīstību efektīvāk un operatīvāk nekā valsts, jo atrodas tuvāk šiem autoceļiem.

Lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu, tiešā valsts pārvaldē ir ievērojami mazāks autoceļu tīkls nekā Latvijā, jo valstij pamatā jānodrošina galvenās satiksmes vajadzības, atstājot vietējās satiksmes nodrošināšanu pašvaldībām. Tās, savukārt, pārvalda un uztur pašvaldību ceļu tīklu un rod iespēju attiecīgiem autoceļiem piešķirt lielāku finansējumu, ja tas ir nepieciešams pašvaldības iedzīvotājiem.

Visas deviņas pašvaldības izteikušas vēlmi pārņemt augstāk minētos autoceļu posmus savā valdījumā, lai varētu izmantot īpašnieka tiesības to uzturēšanā, būvniecības plānošanā un finanšu resursu piesaistīšanā.

Rīkojumu projekti vēl ir jāapstiprina valdībā.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.