Rīga
Rīga
Sakarā ar Vairoga ielas un Gaujas ielas divu līmeņu šķērsojuma balstu būvniecību, no 31. marta Vairoga pārvada nobrauktuvē, balstu izbūves posmā, virzienā uz Gaujas ielu transportlīdzekļu satiksme tiks organizēta pa vienu braukšanas joslu, informē būvdarbu veicējs pilnsabiedrība “TLTB”.

“Lai veiktu balstu izbūves darbus jaunai estakādei pār Gaujas ielu, ir nepieciešams aizņemt Vairoga pārvada nobrauktuves kreiso braukšanas joslu. Tāpēc uz balstu izbūves laiku satiksmi šajā posmā nepieciešams organizēt pa vienu braukšanas joslu. Plānojam, ka šo pirmo balstu būvniecība tiks pabeigta aptuveni trīs mēnešu laikā, vēlāk turpinot izbūvēt nākošos balstus,” informē būvdarbu veicēja pārstāvis Andris Tīģeris.

Vairoga ielas un Gaujas ielas divu līmeņu šķērsojuma būvniecība tiek veikta pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma. Šis šķērsojums ietilpst Austrumu maģistrāles sastāvā. Šķērsojuma būvniecības laikā tiks izbūvēts satiksmes pārvads pār Gaujas ielu, kas sāksies pie šobrīd esošā Vairoga pārvada un noslēgsies pie pērn izbūvētā Austrumu maģistrāles posma no Gaujas ielas līdz Meža prospektam.

Šķērsojuma būvniecības darbi tika uzsākti 2008. gada novembrī un noslēgsies 2010. gada oktobrī, ja šim mērķim Rīgas dome piešķirt nepieciešamo finansējumu.

Saskaņā ar būvprojektu būvdarbu veicējam būs jāizbūvē gan pārvada konstrukcija, gan jāveic Gaujas un Ķīšezera ielas posma rekonstrukcija. Jaunais pārvads kopā ar rekonstruējamo ielu zem tā kopā sniedzas vairāk kā kilometra garumā. Lai nodrošinātu gājēju un velosipēdistu satiksmi, būvdarbu veicējiem būs jāizbūvē ietves un gājēju pārejas, kā arī jāizbūvē jauna lietus ūdens kanalizācijas sistēma, jauns ielas apgaismojums, jāveic teritorijas apzaļumošana, jāizbūvē jauni luksofori, jāuzstāda ceļa zīmes, jāuzstāda gājēju drošības barjeras un jāveic pazemes komunikāciju pārbūves darbi.

Līdz šim ir izbūvēti vairāki Austrumu maģistrāles posmi: Vairoga satiksmes pārvads, Gustava Zemgala gatve līdz Ieriķu ielai, ir uzbūvēts Piedrujas ielas posms no Slāvu rotācijas apļa līdz Vietalvas ielai un 2008. gadā pabeigta arī maģistrāles posma no Gaujas ielas līdz Meža prospektam būvniecība.

Atbilstoši Rīgas attīstības plānam 2006.-2018. gadam Austrumu maģistrāle savienos Dienvidu tiltu ar Viestura prospektu un veidos Rīgas centra apbraucamo ceļu. Tā uzņems galvenās pilsētas starprajonu transporta slodzes, kravu transporta satiksmi un izvadīs to uz ārējo ceļu tīklu. Tā ir būtiska Rīgas vēsturiskā centra ielu, 11.novembra krastmalas atslogošanai no kravu transportlīdzekļu satiksmes plūsmas.

Avots: www.rdsd.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.