Ukraina atceļ papildus importa nodevas Latvijas eksportam

Ukrainas karogs
Ukrainas karogs
Ekonomikas ministrija atgādina, ka 6. martā Ukraina palielināja importa tarifus par 13%. Ukraina ir atcēlusi mēneša sākumā ieviestās papildus importa nodevas vairākām preču grupām, kas bija svarīgas Latvijas eksportam.

Līdz ar to cieta tādas Latvijai nozīmīgas preču grupas kā zivju produkti, alkohols, tekstilizstrādājumi, elektropreces, piekabes un puspiekabes. Atsevišķām Latvijas precēm tarifu likmes palielinājums pieaugtu pat par 42%.

Pret Ukrainas rīcību bija iestājušās arī citas Eiropas Savienības (ES) valstīm, kā arī Eiropas Kopiena. Ministrija pauž, ka Ukraina ir nozīmīga Latvijas ārējās ekonomiskās sadarbības partnere - 7. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū ārpus Eiropas Savienības.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.