Atvieglos kravu transporta satiksmi Rīgā
Rīga
Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti šodien, 31. martā, atbalstīja Satiksmes departamenta priekšlikumu atcelt kravas transporta satiksmes ierobežojumus darba dienu rīta un vakara maksimuma stundās uz Salu tilta, Zemitānu pārvada un Augusta Deglava satiksmes pārvada.

Kravas transporta satiksmes organizācijas izmaiņas stāsies spēkā pēc grozījumu veikšanas Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumā.

Komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (TB/LNNK): „Satiksmes ierobežojumi kravas transportam nekad nav bijuši pašmērķis. Tieši otrādi: vienmēr esmu uzsvēris, ka tas ir tikai pagaidu aizliegums, kurš tiks atcelts vai mīkstināts, ja pilsētā mainīsies satiksmes intensitāte. Dati liecina, ka šobrīd mēs varam atļauties samazināt ierobežojumus, un tādējādi uzlabot uzņēmējdarbības apstākļus.”

Pēc A. Požarnova norādījuma Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas pārvalde veica satiksmes plūsmas analīzi posmos, kur rīta un vakara maksimuma stundās ir ierobežota kravas transporta satiksme. Analīzes rezultātā tika konstatēts, ka transportlīdzekļu satiksmes intensitāte uz Salu tilta ir samazinājusies par 22 procentiem, bet uz Akmens tilta par 8 procentiem, salīdzinot ar datiem pirms gada. Savukārt uz Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada un Zemitānu satiksmes pārvada kravas transportlīdzekļu satiksme šobrīd ir tikai 1-2 procenti no kopējās satiksmes intensitātes.

Ņemot vērā šos apstākļus, kā arī daudzu Latvijas uzņēmēju ierosinājumus, Satiksmes departaments ierosināja atcelt kravas transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumus darba dienu rīta un vakara maksimuma stundās pa Salu tiltu abos virzienos, A.Deglava ielas satiksmes pārvadu virzienā uz centru un Zemitānu satiksmes pārvadu virzienā uz centru.

Kā ziņots, no 2007. gada 1. decembra stājās spēkā kravu transporta virs 5 tonnām satiksmes ierobežojumi pār vairākiem tiltiem un to pievedceļiem darba dienu rīta maksimuma stundās no pulksten 7.00- 10.00. Savukārt no 2008. gada 1.marta šādi kravu transporta satiksmes ierobežojumi tika noteikti arī darba dienu vakara maksimuma stundās no pulksten 16.00- 19.00. Sakarā ar straujo satiksmes intensitātes palielināšanos Rīgā šie kravu transporta satiksmes ierobežojumi tika noteikti kā viens no nepieciešamajiem īstermiņa risinājumiem straujās satiksmes intensitātes pieauguma radīto problēmu mazināšanai un iedzīvotāju vairākuma satiksmes atvieglošanai.

Saskaņā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumu kravu transporta ar pilnu masu virs 5 tonnām satiksmes ierobežojumi darba dienu rīta un vakara maksimuma stundās tika noteikti uz Salu tilta abos virzienos; uz Akmens tilta abos virzienos; Krasta ielas posmā no Slāvu ielas līdz 13.Janvāra ielai; 11.Novembra krastmalā; Eksporta ielas posmā no Muitas ielas līdz Rīgas pasažieru ostai; Mūkusalas ielas posmā no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Akmeņu ielai; Akmeņu ielas posmā no Mūkusalas ielas līdz Jelgavas ielai; Jelgavas ielas posmā no Akmeņu ielas līdz Vienības gatvei; Vienības gatves posmā no Jelgavas ielas līdz Kārļa Ulmaņa gatvei; Valguma ielas posmā no Akmeņu ielas līdz Uzvaras bulvārim; Uzvaras bulvāra posmā no Akmens tilta līdz Raņķa dambim; Raņķa dambī; Daugavgrīvas ielas posmā no Raņķa dambja līdz Lidoņu ielai; Maskavas ielas posmā no Prūšu ielas līdz Slāvu ielai; uz Slāvu satiksmes pārvada pār dzelzceļu abos virzienos; uz Augusta Deglava satiksmes pārvada pār dzelzceļu virzienā uz pilsētas centru un uz Zemitānu satiksmes pārvada pār dzelzceļu virzienā uz pilsētas centru.

Kā ziņots, pēc Dienvidu tilta atklāšanas, no 2008. gada 19.novembra, atbilstoši Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumam kravu transporta satiksmes ierobežojumi tika atcelti uz Slāvu satiksmes pārvada, pa Krasta ielu posmā no Slāvu ielas līdz Lāčplēša ielai un Maskavas ielas posmā no Prūšu ielas līdz Slāvu ielai.

Patreizējie kravas transportlīdzekļu ar pilnu masu virs 5 tonnām satiksmes ierobežojumi darba dienu rīta un vakara maksimumstundās uz Salu tilta, A. Deglava ielas satiksmes pārvada un Zemitānu pārvada būs spēkā līdz jauna Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojuma izdošanai par minētajām kravu transporta satiksmes organizācijas izmaiņām. Aicinām sekot līdzi informācijai Rīgas domes Satiksmes departamenta mājas lapā!

Avots: http://www.rdsd.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.