Osta Bibao Latvijas ostas kravu daudzums samazinas
Osta
Latvijas lielajās un mazajās ostās šā gada pirmajos četros mēnešos pārkrauti 21,7 miljoni tonnu kravu, kas ir par 0,9% mazāk nekā pērn attiecīgajā laikā, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Visvairāk kravu šajā laikā pārkrauts Ventspils ostā – 10,1 miljons tonnu. Taču tas ir par 2,3% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajos mēnešos. Rīgas ostā bijis pieaugums par 3%, sasniedzot 9,8 miljonus tonnu. Savukārt Liepājas ostā šogad četros mēnešos pārkrauti 1,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 14% mazāk nekā pērn attiecīgajā laikā.

Latvijas mazajās ostās četros mēnešos pārkrauti 416 500 tonnu kravu, un tas ir par 3,9% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā. Kā liecina ministrijas dati, visvairāk ostās pārkrauts beramkravu – 9,9 miljoni tonnu jeb par 3,1% vairāk nekā pērn attiecīgajā laikā. Pārkrauto ogļu apjoms pieaudzis par 22%.

Ostās pārkrauti arī 9,3 miljoni tonnu lejamkravu, kas ir par 2,5% vairāk nekā pērn attiecīgajā laikā, savukārt ģenerālkravu apjoms bija 2,4 miljoni tonnu, kas par 23% mazāk. Pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms šogad četros mēnešos samazinājies par 1,1%, noslīdot līdz 18,4 miljoniem latu.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.