Satiksmes ministrija pirks Terehovas stāvlaukumu
Terehova
"Austrumu kravu terminālis" (AKT), kam pieder Terehovā uzbūvētais kravas automašīnu stāvlaukums ar infrastruktūru, informējis Satiksmes ministriju (SM), ka piekrīt SM izteiktajam piedāvājumam pārdot stāvlaukumu pie Terehovas robežkontroles punkta par SM vērtētāja noteikto summu - 4,4 miljoniem latu.

Par to šodien vēsta laikraksts "Dienas Bizness". Iepriekš kompānija bija lēsusi, ka pierobežas termināli un stāvlaukumu būtu gatava pārdot par vismaz astoņiem miljoniem latu. Šajā summā tika ieskaitīta nauda par zaudēto biznesu, kā arī nodokļi. Tagad AKT ir gatavs gan pārdot stāvlaukumu un aiziet no šā biznesa, gan arī kļūt par partneri, izīrējot dažādus nekustamā īpašuma objektus, piemēram, muitas noliktavu, kas atrodas termināļa teritorijā. Viss esot atkarīgs no sarunām ar SM, kas gan šobrīd ir ieilgušas.

"Protams, pastāv arī variants stāvlaukumu Terehovā pārdot privātajiem investoriem, kuri jau iepriekš par to ir interesējušies. Taču mēs labprātāk panāktu vienošanos ar valsti un izveidotu sadarbību ar to, jo tādējādi tiktu sakārtota situācija pierobežā un nodrošināti tranzītbiznesam daudz labvēlīgāki apstākļi. Turklāt esam arī izpildījuši visas SM izvirzītās prasības," laikrakstam skaidroja AKT sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

SM laikrakstam paskaidroja, ka pat jaunā cena, kurai tagad piekritis privātais investors, nebūs pietiekams arguments, lai šobrīd jau vienotos par termināļu iegādi, jo ministrija vēl nav pabeigusi izvērtēt šo projektu. Lai izstrādātu iespējamos pierobežas termināļa attīstības turpmākos scenārijus un variantus, SM tuvākajā laikā izveidos darba grupu, kurā būs gan autopārvadātāju asociācijas, gan ministrijas pārstāvji un speciālisti.

Viens no variantiem, kas šobrīd tiek pētīts, ir stāvlaukumu nodošana pilnībā privātās rokās. Turklāt arī tirgus situācija šobrīd jau ir mainījusies - ir samazinājušās nekustamā īpašuma cenas. Ministrijas speciālisti pieļauj, ka kārtības nodrošināšanai pie robežas nemaz nebūšot vajadzīga visa tā infrastruktūra, kas jau izbūvēta AKT piederošajā terminālī.

Jau ziņots, ka valsts ir iesaistīta tiesvedībā ar AKT par nekustamā īpašuma kompensācijas apmēra noteikšanu saistībā ar nekustamā īpašuma "Maliņas" atsavināšanu valsts vajadzībām. Terehovas robežkontroles punkta rekonstrukcijai valsts lēma atsavināt vairākus zemesgabalus Ludzas rajona Zaļesjes pagastā - "Robežniekus" 6,15 hektāru platībā, "Maliņas" 1,7 hektāru platībā un daļu no zemesgabala "Klusumiņš" 0,3124 hektāru platībā. Minēto īpašumu tiesības zemesgrāmatā nostiprinātas fiziskām personām un AKT.

Avots: http://www.financenet.lv/

Pirmdienas rīta pie Terehovas robežkontroles punkta Latvijas pusē izveidojusies kravas automašīnu rinda, kurā gaidīšanas ilgums ir aptuveni 18 stundas, liecina “Latvijas valsts Ceļi” informācija. Pirmdien ap pulksten 8 uz autoceļa A12 Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža (Terehova) pirms robežkontroles punkta "Terehova" bija aptuveni 250 stāvošu kravas automašīnu rinda un paredzamais gaidīšanas ilgums ir 18 stundas.

Avots: http://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.