Ventaspils ostā audzis investīciju apjoms 2008.gadā
Osta
Pērn Ventspils brīvostas finanšu apgrozījums sasniedzis 17,6 miljonus latus, salīdzinot ar 2007.gada apgrozījumu, tas pieaudzis par gandrīz 7%, informē brīvosta.

Īstenojot brīvostas teritorijas attīstības stratēģiju un industrializācijas programmu kopējais publisko investīciju apjoms 2008.gadā sasniedzis 24,5 miljonus latus, kas ir par 35% vairāk kā 2007.gadā (17,9 miljoni lati).

„Osta un tās darbība, nenoliedzami, ir Ventspils attīstības stūrakmens, bet jādomā ilgtermiņā – uzņēmumi optimizē darbību, strauji attīstās jaunas tehnoloģijas, kas ceļ produktivitāti un veicina konkurētspēju, taču, tas arī nozīmē darba rokas aizstāj tehnoloģijas un iekārtas. Tādēļ viens no Ventspils brīvostas pārvaldes prioritārajiem darbības virzieniem ir industrializācija - Ventspils brīvostas pārvalde aktīvi veic un piesaista jaunas investīcijas, lai veidotu jaunus dažādu rūpniecības nozaru uzņēmumus un jaunas darba vietas ventspilniekiem,” saka Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis.

2008.gadā ražošanu brīvostas teritorijā sāka uzņēmuma Burcher-Shoerling Baltic otrā komunālo pakalpojumu automašīnu ražotne, biodegvielas ražotne „BioVenta”, kā arī pabeigta ražotnes ēka uzņēmuma „HSBI Production” dzīvojamo māju ražošanai no modeļiem. Jaunie ražošanas uzņēmumi izveidojuši 145 jaunas darba vietas. 2008.gadā Ventspils ostā apkalpoti 2157 kuģi - 735 tankkuģi un 1422 sauskravas kuģi.

Attīstības programmas ietvaros Ventspils brīvostā šogad plānots investēt jauna sauskravu termināļa attīstībā, paplašināt kravu laukumu universālajā terminālī, kā arī veikt 3.muliņa remontu, kā arī uzsākt galvenā tilta pār Ventu pārbūvi. Kopējais investīciju apjoms 2009. gadā plānots aptuveni 30 miljoni latu.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.