Eksporta vērtība pārvadātajā kravās ir samazinājusies
Eksports / imports
Gada pirmajā ceturksnī, salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu, samazinājusies eksporta preču vienību vērtība, savukārt importa preču vērtība nedaudz pieaugusi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

CSP dati liecina, ka gadā pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2008.gada attiecīgo periodu vienības vērtība eksportētajām precēm kopumā samazinājās par 5%, bet importētajām precēm pieauga par 1,6%. Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējā gada ceturksni vienības vērtība eksportprecēm samazinājās par 3,4% un importprecēm – par 4%.

2009.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada ceturto ceturksni, vidējo eksporta vienības vērtības līmeni visvairāk pazemināja vienības vērtības (VV) kritums koksnei un tās izstrādājumiem, metāliem un to izstrādājumiem, ķīmiskās rūpniecības ražojumiem un minerālproduktiem. Lielākā ietekme uz vidējo importa vienības vērtības līmeni 2009.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bija VV samazinājumam minerālproduktiem, ka arī metāliem un to izstrādājumiem.

Avots: http://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.