ADR kravas cisterna
ADR kravas
Turpmāk pārvadāt bīstamās kravas Latvijas teritorijā, neievērojot Eiropas valstu nolīguma (ADR) prasības, ar ātrgaitas lauksaimniecības tehniku varēs tikai tad, ja pārvadāšanas laikā tās braukšanas ātrums nepārsniedz 40 km/h.

Jaunos ierobežojumus bīstamo kravu pārvadājumiem ar ātrgaitas traktortehniku paredz „Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 6. septembra noteikumos Nr.674 „ Bīstamo kravu pārvadājumu noteikumi””, kas atbalstu valdībā guvuši otrdien, 2. jūnijā. Grozījumi noteikumos izstrādāti, lai ieviestu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas normas par bīstamo kravu iekšzemes pārvadājumiem.

Noteikumu projekts paredz to, ka Eiropas Savienības dalībvalstīs, neievērojot striktās Eiropas valstu nolīguma (European Agreement concerning the international carriage of dangerous goods by road jeb ADR) prasības, bīstamās kravas varēs pārvadāt lauksaimniecības un mežizstrādes traktoru un transporta līdzekļi, kas pārvietojas pa sliedēm vai pārvietojamu mehānismu, ar nosacījumu, ka bīstamo kravu pārvadāšanas laikā šo transportlīdzekļu ātrums nedrīkst pārsniegt 40 km/h.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.