Transporta ministru sanāksmē prezentēs Latvijas pozīcijas satiksmes jomā

Sanāksme par transportu, loģistiku Eiropas savienībā
Sanāksme
Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmē, kas Luksemburgā norisinās šā gada 11. un 12. jūnijā, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Bergholcs prezentēs Latvijas nacionālās pozīcijas.

Sanāksmē paredzēts apspriest septiņus ar satiksmes un elektronisko sakaru jomu saistītus jautājumus. Viens no tiem ir sanāksmes laikā apstiprināmais lēmuma projekts, kas pilnvaro Eiropas Komisiju uzsākt sarunas ar Gruziju par visaptverošu aviācijas nolīgumu. Latvija atbalsta lēmuma projekta apstiprināšanu.

Cita starpā sanāksmes dalībnieki apspriedīs priekšlikumus regulai, kas definē autobusu pasažieru tiesības. Minētie priekšlikumi paredz atbildības noteikšanu situācijās, kad iestājas pasažiera nāve, tiek nozaudēta vai bojāta bagāža vai pasažierim jāpārtrauc ceļojums. Latvijas pozīcija dotajā jautājumā ir šāda: priekšlikumi būtu jāattiecina uz nacionālajiem tālsatiksmes un starptautiskajiem regulārajiem autobusu pārvadājumu pakalpojumiem . Tādējādi tiktu novērsts iespējamais finansiālais un administratīvais slogs, kas Latvijas pārvadātājiem varētu rasties no pārmērīgu prasību piemērošanas.

Sanāksmes laikā tiks aplūkots arī priekšlikums par Eiropas dzelzceļa tīklu konkurētspējīgiem kravu pārvadājumiem. Padomē plānots panākt vienošanos par kravu koridoru izveidi un to ietekmi uz pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu. Latvija kopumā atbalsta politisko vienošanos, jo priekšlikums nerada pienākumu veidot ekonomiski nepamatotu vai Latvijai stratēģiski neizdevīgu dzelzceļa koridoru.

Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmes notiek vidēji četras reizes gadā. Nākamā sanāksme tiek plānota Zviedrijas Prezidentūras laikā, šā gada 8. – 9. oktobrī.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.