Satiksmes ierobežojumu samazinājumi Rīgā
Satiksme
Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS veica pētījumu, lai noskaidrotu, kāda ir rīdzinieku attieksme pret kravas transporta satiksmes ierobežojumu atcelšanu uz Salu tilta, Zemitānu satiksmes pārvada un A. Deglava satiksmes pārvada.

Veiktās aptaujas ietvaros Rīgas iedzīvotājiem lūdza atzīmēt, vai viņi ir pamanījuši šo ierobežojumu atcelšanu. Respondenti novērtēja arī to, kā šajās vietās mainījusies satiksme pēc ierobežojumu atcelšanas, un pauda savu viedokli par nepieciešamību atjaunot minētos ierobežojumus vai tos atcelt arī citviet.

Vairāk nekā ceturtdaļa (26,2%) aptaujāto rīdzinieku atbildēja, ka ir pamanījuši šo ierobežojumu atcelšanu, bet 62,4% apgalvoja, ka to nav pamanījuši. Ierobežojumu atcelšanu pamanījusi gandrīz puse (49%) no tiem iedzīvotājiem, kuri katru vai gandrīz katru dienu Rīgā pārvietojas ar vieglo automašīnu. 25% no aptaujātajiem, kuri ir pamanījuši ierobežojumu atcelšanu, uzskata, ka satiksme šajās vietās pēc ierobežojumu atcelšanas ir uzlabojusies, 31% respondentu pauda viedokli, ka satiksme minētajās vietās nav mainījusies. Savukārt 33% respondentu uzskata, ka satiksme šajās vietās pēc ierobežojumu atcelšanas ir pasliktinājusies.

Pētījuma rezultāti liecina: 20,4% rīdzinieku uzskata, ka satiksmes organizācija pāri Salu tiltam, kā arī Zemitānu un A. Deglava ielas satiksmes pārvadam jāatstāj tāda, kāda tā ir pašlaik, bet citās vietās ierobežojumus kravas transportam vajadzētu saglabāt. Retāk (12,1%) pausts uzskats, ka ierobežojumi kravas transporta kustībai būtu jāatceļ arī citur. 20,1% respondentu uzskata, ka atceltie ierobežojumi smagā transporta satiksmei jāatjauno. Jāpiebilst, ka gandrīz puse respondentu (47,3%) atturējās paust savu viedokli šajā jautājumā.

Avots: http://www.apollo.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.