Latvija un Melnkalne parakstīs nolīgumu par autopārvadājumiem
Melnkalne
Satiksmes ministrija ir izstrādājusi tiesisko regulējumu, kas nepieciešams, lai uzsāktu starptautiskos autopārvadājumus starp Latviju un Melnkalni.

Ministrijas izstrādātais likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Melnkalnes valdības nolīgumu par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu” Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts ceturtdien, 11. jūnijā.

Iespēja veikt starptautiskos kravu autopārvadājumus ļaus attīstīt tirdznieciskos sakarus un preču apmaiņu starp Latviju un Melnkalni. Noslēdzot nolīgumu, preču transportēšana notiks operatīvāk, jo pārvadātāji būs tiesīgi slēgt līgumus ar piegādātājiem.

Nolīgums nosaka Latvijas un Melnkalnes autopārvadātāju tiesības, atrunā pārvadājumu veidus, darbības noteikumus, nosaka pasažieru un kravu pārvadājumu veikšanas vispārējos principus, kā arī paredz kārtību, kādā izsniedzamas atļaujas un piemērojami nodokļi un nodevas.

Nolīgums paredz izveidot arī Kopējo komisiju, kas risinās ar starptautisko autopārvadājumu organizēšanu saistītos jautājumus starp abām valstīm. Kopējā komisija noteiks izsniedzamo starptautisko autopārvadājumu atļauju skaitu un veidus. Analoģiskus nolīgumus par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu Latvija jau noslēgusi ar 41 valsti. Pašlaik šādi nolīgumu projekti ir saskaņoti un parafēti ar Bosniju un Hercegovinu, Maķedoniju, Tunisiju un Maroku. Starptautiskais nolīgums vēl ir jāapstiprina valdībā un Saeimā.

Avots: http://www.sam.gov.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.