Meklēs plašākas sadarbības iespējas Azerbaidžānā

Azerbiadžāna
Azerbaidžāna
Azerbaidžāna ir Latvijai stratēģiski svarīgs sadarbības partneris, tādēļ 9. – 12. augustā darba vizītē turp dosies satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un vairāki Latvijas transporta un sakaru nozares uzņēmumi.

Vizītes laikā notiks Latvijas – Azerbaidžānas starpvaldību komisijas 3. sēde ekonomikas, zinātnes, tehnikas un kultūras jautājumos, kuras līdzpriekšsēdētājs ir K.Gerhards. Tikšanās un vairākas sanāksmes notiks Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālās vizītes ietvaros. K.Gerhardam būs individuālās tikšanās ar Azerbaidžānas transporta ministru Ziju Mamadovu un IT un komunikāciju lietu ministru Ali Abasovu.

Azerbaidžānas pārstāvjiem plānots prezentēt Latvijas ostu iespējas tranzīta kravu apstrādē. Tieši mūsu valsts ostu infrastruktūra ir piemērota loģistikas pakalpojumu sniegšanai gan ievedot, gan izvedot kravas no Eiropas Savienības. Latvijai jau ir laba pieredze ostu kravu pārvadāšanā ar konteinervilcienu „Baltika-Tranzit” un „ZUBR” uz Kazahstānu, Baltkrieviju un citām Centrālāzijas valstīm. Nākotnē vilciena „ZUBR” maršrutu plānots pagarināt līdz Odesas un Iļjičevskas ostām Ukrainā.

Latvija aicinās izmantot arī naftas tranzīta iespējas caur Ventspils ostu uz Eiropas Savienības valstīm. Esam izdevīgā stāvoklī, jo mūsu valsti šķērso maģistrālie naftas un tās produktu cauruļvadi. Jau iepriekš bijušas konsultācijas un eksperti no Latvijas, Ukrainas un Baltkrievijas atzinuši par iespējamu izmantot cauruļvadu Odesa – Brodi, savienojot to caur Baltkrieviju tā, lai varētu no Odesas transportēt naftu uz Ventspili.

Plānots arī pārrunāt, kādus IT un komunikāciju pakalpojumus Azerbaidžānas tirgum varētu piedāvāt Latvijas uzņēmēji. Latvijas delegācija būs pārstāvēta diezgan plaši, pārstāvji būs gan no Valsts prezidenta kancelejas un ministrijām, gan no aptuveni 80 transporta un sakaru nozares uzņēmumiem.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.