Lietuvas un Krievijas muitas dienesti panāk vienošanos

Lietuva-Krievija
Lietuva-Krievija
Lietuvas un Krievijas muitas dienestu vadītāju apspriedē ceturtdien Maskavā panākta vienošanās, kurai jālikvidē vairāk nekā pirms nedēļas izveidojušās lietuviešu pārvadātāju kravas automašīnu rindas pie Latvijas un Krievijas robežas.

Saskaņā ar panākto kompromisu, Krievija atcels pastiprināto kontroles kārtību lietuviešu kravas mašīnām apmaiņā uz 29 „neuzticamo" Lietuvas uzņēmumu neiebraukšanu Krievijas teritorijā. Lietuvas pārvadātāju asociācijas "Linava" pārstāvis Gītis Vincevičs pastāstīja, ka "melnajā sarakstā" iekļautie 29 uzņēmumi ir vieni no lielākajiem Lietuvas pārvadātājiem. Pēc viņa vārdiem, kravas auto rindu problēma tiks atrisināta, tiklīdz Lietuvas puse paveiks mājas darbu - izveidos uzticamo uzņēmumu sarakstu, kuriem ļauts iebraukt Krievijā.

Lietuvā ir kopumā 700 kompāniju, kuras veic pārvadājumus austrumu virzienā. Jau ziņots, ka Eiropas Komisijas (EK) Muitas departamenta ģenerāldirektors nosūtījis Krievijas Federālā muitas dienesta vadītājam saistībā ar lietuviešu pārvadātāju rindām pie Krievijas robežas. Pēc Lietuvas ārlietu ministra Vīgauda Ušacka vārdiem, vēstulē EK "pieprasa nekavējoties atjaunot ierasto kārtību".

"Vēstulē izteiktas bažas saistībā ar mūsu nodoto informāciju par diskrimināciju un piedāvāta tā pozīcija, kuru piedāvājām mēs - lai vajadzības gadījumā sodītu konkrētus pārvadātājus, nevis valsti," paskaidroja ārlietu ministrs. Pēc viņa teiktā, vēstulē arī norādīts, ka Krievijas uzvedība pārkāpj partnerības līgumu.

Kā vēstīts, rindas pie Latvijas un Krievijas robežas sāka augt, kad Krievijas federālais muitas dienests pagājušajā nedēļā pastiprināja muitas kontroli visām Lietuvas pārvadātāju vestajām kravām. Lietuviešu pārvadātāji stāv arī uz Krievijas robežas ar Baltkrieviju un Kazahstānu. Oficiālais pārbaužu pastiprināšanas iemesls, ko paskaidrojošā vēstulē Lietuvas muitas departamentam norādījuši krievu kolēģi, ir 16 iespējamie Lietuvas pārvadātāju pārkāpumi, kas fiksēti kopš gada sākuma, - minētajos gadījumos muitas procedūras neesot bijušas noformētas līdz galam.

Avots: http://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.