Sanāksme
Sanāksme
Ceturtdien, 20. augustā, satiksmes ministrs tiksies ar transporta un sakaru nozares asociāciju un uzņēmumu vadītājiem, lai apspriestu transporta un sakaru nozares un tās atbalsta mehānismu iekļaušanu Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā ekonomikas atveseļošanas plānā.

Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards uzskata, ka ir jāizvērtē transporta un sakaru nozares turpmāko lomu tautsaimniecības attīstībā. Ministrs uzsver nozares nozīmi, jo pērn tā veidoja 10,8% no IKP. Turklāt transporta un sakaru nozarē strādā 10% Latvijas nodarbināto iedzīvotāju. K.Gerhards norāda, ka prioritāro nozaru sarakstam bez konkrētiem atbalsta mehānismiem nav nozīmes, tāpēc Satiksmes ministrija gatavo priekšlikumus transporta un sakaru nozares atbalstam, kas būtu iekļaujami ekonomikas atveseļošanas plānā.

Kā zināms, sākotnējais EM izstrādātais plāns aptver četras ekonomikas atveseļošanai prioritāras nozares. Transports un sakaru nozare, kura sniedz vienu no lielākajiem ieguldījumiem IKP palielināšanā, nav iekļauta šajā sarakstā. Par šādu EM ziņojumu asu kritiku izteica gan valdības, gan transporta un sakaru nozares pārstāvji.

Uz ceturtdien plkst. 11:00 rīkoto tikšanos Satiksmes ministrijas lielajā zālē aicināti Latvijas Loģistikas asociācijas, Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, Latvijas ostu asociācijas, Latvijas mazo ostu asociācijas, Baltijas asociācijas „Transports un loģistika”, autopārvadātāju asociācijas „Latvijas Auto”, Latvijas nacionālā kravas ekspeditoru asociācijas, Latvijas transporta attīstības un izglītības asociācijas, kā arī asociācijās ietilpstošo lielāko uzņēmumu pārstāvji. Lūgti arī Rīgas brīvostas pārvaldes, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes, Ventspils brīvostas pārvaldes, VAS „Latvijas dzelzceļš”, SIA „LDZ Cargo”, SIA „LDZ Cargo Loģistika”, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, VSIA „Autotransporta direkcija”, VAS „Latvijas Jūras administrācija”, LIKTA, LMT, Lattelecom un vairāku citu uzņēmumu vadītāji. Pasākums ir atklāts. Medijiem par dalību pasākumā lūdzam pieteikties sabiedrisko attiecību nodaļā, zvanot pa telefonu 67028390.

Avots: http://www.sam.gov.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.