K.Gerhards
K.Gerhards
Neskatoties uz lielu lejupslīdi Latvijas tautsaimniecībā, transporta sektors būtisku kritumu nepiedzīvo, trešdien apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcijas sēdē sacīja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards, ziņo BNS. Viņš norādīja, ka satiksmes nozare veido 10,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un 50% no pakalpojumiem eksportē. "Tie ir ļoti nozīmīgi skaitļi tautsaimniecībā kopumā. Tautsaimniecībā kopumā varam novērot milzīgu IKP kritumu, bet atsevišķos transporta sektoros - dzelzceļa transportā, ostu transportā - mēs redzam, ka būtiska krituma nav," viņš pastāstīja.

Gerhards klāstīja, ka transporta sektors uzrāda pieaugumu, jo Latvijas ostas, dzelzceļš un pārvadātāji ir pietiekami konkurētspējīgi un piedāvā kvalitatīvu produktu. Ministrs atzina, ka Latvijas ostas, Latvijas dzelzceļa kompānija "Latvijas dzelzceļš" un Latvijas aviokompānija "airBaltic" darbojas kopējā Eiropas un pasaules ekonomikā.

Viņš norādīja, ka pēc ekspertu atzinumiem parasti ir vērojama situācija, ka, ekonomikai samazinoties par 1%, transporta nozarē kritums ir 2%, bet Latvijā tāda tendence pašlaik nav novērojama. "Šīs [transporta un satiksmes] ir tās nozares, kas Latviju ieved pasaules ekonomikas apritē, un tāpēc ir jādara maksimāli viss, lai šīs pozīcijas saglabātu," uzsvēra ministrs.

Gerhards piebilda, ka nozares specifika ir jāņem vērā, arī izstrādājot nākamā gada budžetu un ekonomikas attīstības plānu. Satiksmes ministrija esot iesniegusi Finanšu un Ekonomikas ministrijām priekšlikumus, kā ar pieejamajiem finanšu resursiem saglabāt Latvijas transporta sektora konkurētspēju Eiropā un pasaulē.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc ātrā novērtējuma datiem, samazinājās par 19,6%, salīdzinot ar 2008.gada attiecīgo periodu. Latvijas ostās šogad septiņos mēnešos pārkrāva 37,487 miljonus tonnu kravu, kas ir par 0,6% mazāk nekā pirms gada. Savukārt "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums "LDz Cargo", kas nodarbojas ar kravu pārvadāšanu pa dzelzceļu, šogad septiņos mēnešos pārvadāja 32,567 miljonus tonnu kravu, kas ir par 0,3% vairāk nekā pērn septiņos mēnešos.

Avots: http://www.ldz.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.