Nozares jaunumi

Uz Latvijas un Krievijas robežas dramatisku rindu nav pat pirms Ziemassvētkiem

Kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi
Šī gada beigās uz Latvijas un Krievijas robežas dramatisku rindu nav, pat tuvojoties Ziemassvētkiem, ekspresintervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst Latvijas starptautisko autopārvadātāju asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš.

Viņš norāda, ka šonedēļ rindā uz robežas Terehovā stāvēja ap 400 mašīnas. "Tas nozīmē, ka ir jāgaida, taču nav tik traģiski kā citus gadus, kad bija rindā jānīkst divas diennaktis un ilgāk," uzsver eksperts. Šis gads kopumā esot īpašs ar to, ka gada beigās nav lielās ažiotāžas ap kravu pārvadājumiem uz Krieviju.

Kā ziņots, pērn pirms Ziemassvētkiem Latvijas un Krievijas robežas robežsargi un muitnieki strādāja, izmantojot maksimālās personāla un infrastruktūras jaudas, tomēr kravas automašīnu rindas pārsniedza 1200 automašīnu. Krievijas amatpersonas pērn norādīja, ka gan Latvijas, gan Krievijas pusē sasniegts kravu plūsmas kulminācijas punkts. Abas puses darīja visu, lai ātrāk noformētu dokumentus un nogādātu kravas Krievijā.

Robežsardzes dienesta darbinieki savukārt pieprasīja pēc iespējas ātrāk sakārtot infrastruktūru, lai robežsargi varētu veikt savus pienākumus, nevis paralēli regulēt automašīnu rindas. Toreiz kā risinājums tika minēta elektronisko rindu ieviešana uz robežām, kas gan joprojām nav ieviesta, lai gan gala termiņš projekta realizācijai bija šī gada vidus. Patlaban attiecīgais normatīvais akts izskatīts valdības komitejā.

Avots: www.nozare.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.