Protestējot pret Bauskas slimnīcas reorganizāciju, bloķē abus pilsētas tiltus

Bauskā
Bauskā
Bauskas rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Linda Zubāne informēja, ka iedzīvotāji, protestējot pret Bauskas slimnīcas reorganizāciju par aprūpes slimnīcu, sākumā bija bloķējuši Mēmeles tiltu, pār kuru Bauskā iebrauc transports no Rīgas, bet vēlāk vēl citi protestētāji sapulcējušies arī uz Mūsas tilta, pār kuru varēja izbraukt no pilsētas un kas ved Rundāles novada un Jelgavas virzienā. Saskaņā ar Bauskas pilsētas teritorijas plānojumu Bauskas centrālā daļa sadalīta ar valsts nozīmes autoceļiem un diviem tiltiem pāri Mēmeles un Mūsas upēm, bez kuru šķērsošanas nav iespējama nokļūšana pilsētas centrā. Šo ceļu izmanto arī tranzīta transports, kas šķērso valsts robežu Grenctālē.

Policija situāciju kontrolē un uzrauga kārtību piketētāju un protestētāju vidū, saskaņojot ar vadību turpmāko rīcību. Ar iedzīvotājiem tiekas Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips un SIA "Bauskas slimnīca" valdes loceklis Uģis Zeltiņš. Jau ziņoja, ka ap plkst.11 Bauskā uz Mēmeles tilta bija sapulcējušies aptuveni pāris simtu pilsētas iedzīvotāju, lai protestētu pret Bauskas slimnīcas reorganizāciju par aprūpes slimnīcu. Policija situāciju kontrolē un plāno izklīdināt piketētājus, jo protesta akcija nav iepriekš saskaņota.

Šodien drīz pēc plkst.10 uz Mēmeles tilta sāka pulcēties baušķenieki, paužot protestu saistībā ar plānoto Bauskas slimnīcas reorganizāciju. Līdz plkst.11 cilvēku skaits sasniedzis pāris simtus. Daži protestētāji ieradušies ar plakātiem, iepriekš informēja Zubāne.

Tā kā policijas darbinieki ir informēti, ka ar iedzīvotājiem devies tikties Bauskas mērs, nolemts uzraudzīt nepieteikto protesta akciju un ļaut pašvaldības vadītājam uzrunāt pilsētniekus. Pēc tam policija plāno aicināt iedzīvotājus izklīst, jo akcija nav iepriekš pieteikta un ir bloķēts nozīmīgs satiksmes posms.

Kamēr bloķēts bija tikai Mēmeles tilts, policija aicināja transportu doties Jelgavas virzienā caur Eleju, informēja Zubāne. Saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) plānoto reorganizāciju kopš 1.septembra SIA "Bauskas slimnīca" saņems finansējumu tikai kā aprūpes iestāde, nevis daudzprofilu stacionārs.

Līdz ceturtdienas, 27.augusta, pusnaktij Bauskas slimnīcas Dzemdību nodaļa vēl uzņēma sievietes, kurām pienācis radību brīdis. Slimnīcas vadītājs Zeltiņš bija izdevis rīkojumu neuzņemt slimnīcā grūtnieces dzemdībām pēc 27.augusta, lai saistībā ar reorganizāciju 1.septembrī slimnīca šo palīdzību vairs nesniegtu. "Latvijas Valsts ceļi" lūdz autovadītājus izvēlēties alternatīvus ceļus caur Jelgavu vai Skaistkalni, kamēr policija atbrīvos tiltu satiksmes kustībai, kā arī lūdz ievērot satiksmes organizācijas kārtību un rēķināties ar papildu braukšanas laiku ieviesto satiksmes ierobežojumu dēļ.

Avots: http://www.tvnet.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.